728 x 90

رویترز: در حملات اسراییل به اردوگاههای فلسطینیان در کرانه باختری دست‌کم۱۴ تن جان باختند

حمله اسراییل به کرانه باختری
حمله اسراییل به کرانه باختری

رویترز

در حملات اسراییل به اردوگاههای فلسطینیان در کرانه باختری

دست‌کم۱۴تن جان باختند

سازمان آزادیبخش فلسطین در اعتراض به این حمله سراسر کرانه باختری

به اعتصاب عمومی فراخوان داد

رویترز روز یکشنبه خبر داد در حمله گسترده ارتش اسراییل به اردوگاههای طول کـَر َم و نور شمس در کرانه باختری، دست‌کم۱۴ فلسطینی جان باختند. به گزارش رویترز این یکی از سنگین‌ترین تلفات مناطق تحت اشغال اسراییل در کرانه باختری طی ماههای اخیر بوده است.

سازمان آزادیبخش فلسطین، در اعتراض به این حمله، روز یکشنبه به اعتصاب عمومی در کرانه غربی فراخواند. متعاقباً کلیه مدارس، دانشگاهها و فروشگاهها در تمامی شهرها و روستاهای کرانه غربی به‌حالت تعطیل در آمدند و مردم فلسطین دست به تظاهرات اعتراضی زدند.

وزارت بهداشت فلسطین متعاقباً اعلام کرد تاکنون ۴۶۰فلسطینی بر اثر بمباران و یا درگیریهای نظامی اسراییل در کرانه باختری کشته شده‌اند.

 

خبرگزاری فلسطینی وفا گزارش داد: به‌دنبال حملات شدید جنگنده‌ها و توپخانه ارتش اسراییل به شهر رفح در در سحرگاه یکشنبه، دست کم ۱۶نفر از جمله ۹کودک کشته شدند. در این حمله بسیار از خانه‌ها ویران شد. در حملات ۲۴ساعت گذشته اسراییل به غزه ۴۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۷۹ تن دیگر زخمی شدند.

وزارت بهداشت فلسطین آمار قربانیان حملات اسراییل در غزه را ۳۴هزار و ۹۷کشته و ۷۶هزار و۹۸۰مجروح اعلام کرد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/21e9d821-60af-4c98-bc82-35a4ac052218"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات