728 x 90

رویترز: آیا یک جنگ منطقه‌ای، جنگ ویرانگر بعدی است؟

حمله اسراییل به جنوب لبنان - عکس از آرشیو
حمله اسراییل به جنوب لبنان - عکس از آرشیو

خبرگزاری رویترز یکشنبه ۲۶ فروردین، در گزارشی به فاز جدید تنشها در خاورمیانه آن هم بعد از حملات تلافی‌جویانه موشکی و پهپادی رژیم ایران به اسراییل پرداخته است.

رویترز در این گزارش می‌گوید، پس از تقریباً دو هفته انتظار، تهران به‌خاطر بمباران اول آوریل کنسولگری این کشور در دمشق، سوریه، اسراییل را تلافی کرد و امواج متعددی از پهپادها و موشکهای کروز را به سمت اسراییل پرتاب کرد.

بر اساس گزارشها، بیش از ۳۰۰ سلاح از لبنان، عراق، یمن و خود ایران شلیک شد که این اولین باری است که جمهوری اسلامی به‌طور مستقیم به خاک اسراییل حمله می‌کند.
هم‌چنین گمانه‌زنیهای گسترده‌یی وجود دارد مبنی بر این‌که اسراییل قبلاً تصمیم گرفته است تابستان امسال به جنوب لبنان حمله کند و قطعنامه ۱۷۰۱ سازمان ملل را به‌زور تحمیل کرده است که از حزب‌الله می‌خواهد ۲۰مایلی از مرز لبنان و اسراییل عقب‌نشینی کند. حتی اگر این اتفاق نیفتد، وضعیت در مرز به طرز خطرناکی فعال می‌شود.
رویترز افزود: بیش از ۳۰۰غیرنظامی لبنانی در این منطقه کشته و حدود ۹۰۰۰۰نفر آواره شده‌اند. پنج غیرنظامی اسراییلی کشته و بیش از ۱۰۰۰۰۰نفر آواره شده‌اند.
شدت خشونت از ژانویه در این منطقه افزایش یافته است و به نظر می‌رسد جدا از درگیری در غزه، در حال ایجاد حرکت خاص خود است.
اگر چنین باشد، احتمالاً اسرائیل، حزب‌الله و در نهایت ایران را به یک مارپیچ افزایشی دیگر می‌کشاند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/96b977e8-2094-492a-b5a9-ab403fc290d5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات