728 x 90

حوثیهای یمن و ۳تن از رهبران آنها توسط وزارت‌خارجه آمریکا لیست‌گذاری شدند

حوثیهای یمن - عکس از آرشیو
حوثیهای یمن - عکس از آرشیو
  • وزارت‌خارجه آمریکا: حوثی‌ها به‌جای فاصله گرفتن از رژیم ایران، اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم در جهان، از آن استقبال کرده‌اند
  • آمریکا از رژیم ایران می‌خواهد ارسال تسلیحات به حوثیها را متوقف کند

 

خبرگزاری رویترز بامداد دوشنبه ۲۲دی۹۹ به‌نقل از ۳منبع آگاه گزارش داد آمریکا قصد دارد حوثیهای یمن وابسته به رژیم ایران را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی قرار دهد. ۲منبع آگاه به رویترز گفتند که این اقدام ممکن است روز دوشنبه ‌عملی شود.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی اعلام کرد: وزارت‌خارجه، کنگره را از قصد من به لیست‌گذاری انصارالله به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی که گاهی اوقات به آن حوثی‌ها گفته می‌شود مطلع خواهد ساخت. این لیست‌گذاری بر اساس ماده ۲۱۹ قانون مهاجرت و تبعیت و نهادهای به‌طور ویژه لیست‌گذاری شده تروریست جهانی، پیرو دستور اجرایی ۱۳۲۲۴ انجام می‌شود.

من هم‌چنین قصد دارم عبدالمالک الحوثی و عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم را به‌عنوان اشخاص به‌طور ویژه لیست‌گذاری شده تروریست جهانی، به‌عنوان رهبران انصارالله لیست‌گذاری کنم.

این لیست‌گذاریها ابزارهای بیشتری را برای مقابله با فعالیت تروریستی و تروریسم انصارالله تأمین می‌کند که یک گروه شبه‌نظامی مرگبار مورد حمایت رژیم ایران در منطقه می‌باشد.

انصارالله به‌جای فاصله گرفتن از رژیم ایران، از اصلی‌ترین کشور حامی تروریسم حتی بیشتر استقبال کرده است.

سپاه پاسداران ایران انصارالله را با موشکها و پهپادها و آموزش تأمین کرده که به این گروه اجازه می‌دهد تا فرودگاهها و سایر زیرساختهای حیاتی را هدف قرار دهد.

رژیم ایران به خنثی کردن تلاشهای ملل متحده و کشورهای دوست برای حل این بحران بشکل مسالمت‌آمیز و پایان دادن به جنگ ادامه می‌دهد.

آمریکا از رژیم ایران می‌خواهد که ارسال تسلیحات به انصارالله را که در نقض قطعنامه‌های شورای امنیت است متوقف کند و قادر ساختن انصارالله را به اقدامات تجاوزکارانه علیه یمن و نسبت به همسایگانش از جمله عربستان سعودی را متوقف کند.