728 x 90

رویترز:‌ ذخایر نفت ایران تقریباً پر شده است

رویترز:‌ ذخایر نفت ایران تقریباً پر شده است
رویترز:‌ ذخایر نفت ایران تقریباً پر شده است

خبرگزاری رویترز (۱۶تیر۹۹) گزارش کرد: «داده‌های صنعتی نشان می‌دهد، رژیم ایران میزان تولید نفت خام را به پایین‌ترین سطح خود در چهار دهه کاهش داده است، زیرا مخازن و انبارها به‌دلیل کاهش شدید در صادرات و کاهش کار پالایشگاهها که ناشی از پاندمی ویروس کرونا است، تقریباً پر شده‌اند».

رویترز نوشت: «به گزارش فگی انرژی (FGE Energy)، کل ذخایر نفت خام روی خشکی از ۱۵میلیون بشکه در ماه آوریل به ۵۴میلیون بشکه در ماه ژانویه رسید و در ماه ژوئن به ۶۳میلیون بشکه افزایش یافت.
شرکت کپلر میانگین ذخیره نفت خام روی خشکی ایران برای ماه ژوئن را حدود 66میلیون بشکه تخمین زده است. این حدود 85درصد ظرفیت ذخیره در دسترس در خشکی است».

رویترز در مورد پرشدن ذخائر شناور نفت ایران نوشت: «ذخیره شناور ایران نیز در حال پر شدن است. منابع حمل و نقل اظهار داشتند که تخمین زده می‌شود ایران از ۳۰ تانکر برای ذخیره نفت استفاده می‌کند - بیشتر آنها تانکرهای عظیم هستند که هر کدام می‌توانند حداکثر ۲میلیون بشکه نفت را حمل کنند. منابع گفتند، این برابر با بیش از ۵۰میلیون بشکه نفت ذخیره است که برای چند ماه ثابت است. این احتمالاً ترکیبی از نفت خام و میعانات است که درجه‌ای بسیار سبک از نفت خام است»