728 x 90

روند افسارگسیخته افزایش قیمت تخم مرغ

افزایش قیمت تخم مرغ
افزایش قیمت تخم مرغ

ادامه روند افسارگسیخته قیمت تخم‌مرغ مانند سایر اقلام خوراکی هم‌چنان سیر صعودی طی می‌کند و تخم‌مرغ هم در حاکمیت آخوندی تبدیل به یک غذای لاکچری شده است.

روزنامه حکومتی جهان صنعت ۳۱شهریور، با هشدار به پیامدهای گرانی و افزایش تخم‌مرغ با بیان این‌که «نظر می‌رسد که این روند بدون توقف ادامه دارد» نوشت:
در فروشگاههای آنلاین قیمت بسته ۲۰عددی تخم‌مرغ به ۷۰هزار تومان رسیده است. در حال حاضر به‌نظر می‌رسد که این روند بدون توقف ادامه دارد. این در حالی است که از ماه‌ها قبل مرغداران و فعالان بازار این کالا با توجه به مشکلات تولید و شرایط بازار، نسبت به افزایش قیمت آن هشدار داده بودند...
... تولیدکنندگان می‌گویند تمام مؤلفه‌های تولید افزایش داشته و دولت کرایه حمل ونقل را ۳۱درصد، حقوق کارگران را ۴۰درصد و نرخ هر کیلو گرم ذرت و سویا را ۴۰درصد افزایش داده است.

رئیس هیأت‌مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در پاسخ به چرایی افزایش قیمت تخم‌مرغ گفت: افزایش قیمت تخم‌مرغ اتفاقی یک‌شبه نیست. از سال گذشته هشدارهای لازم را در این خصوص به مسئولان مربوطه دادیم. ولی تعلل در رسیدگی به آنها منجر به این شد که تخم‌مرغ با قیمت‌های بالا به دست مصرف‌کنندگان برسد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات