728 x 90

روزنامه حکومتی فرهیختگان: روند قیام «به سمت خشونت بیشتر پیش خواهد رفت و اقدامات خشونت‌آمیز‌تر خواهد شد»

قیام سراسری ایران - ۱۴۰۱
قیام سراسری ایران - ۱۴۰۱

روزنامه حکومتی فرهیختگان چهارشنبه ۲۸دی، در گزارشی به تداوم قیام سراسری و رویارویی با قصد سرنگونی تمامیت نظام اعتراف کرد که بعد از این ادامه روند قیام در فاز جدید خود «حرکت به سمت خشونت بیشتر پیش خواهد رفت و اقدامات خشونت‌آمیز‌تر خواهد شد».

فرهیختگان در ادامه افزود:... «به نظر من حرکت به سمت خشونت بیشتر پیش خواهد رفت و اقدامات خشونت‌آمیز‌تر خواهد شد... . لذا وقتی یک گروهک خشونت‌طلب را به‌عنوان گروه معیار معرفی می‌کنند، باید پیام را گرفت»... .
فرهیختگان نوشت:... پیش از این فتنه مشاهده می‌کردیم بحثهایی که مطرح می‌شد تماماً در قالب مسأله حجاب بود. در حالی‌که اندیشه انقلابی همواره این را گوشزد می‌کرد که بحث بر سر حجاب نیست... .
نیروهای انقلابی مدعی‌اند که بحث این نیست...
جماعتی هم که نگاهی خام دارند و دیدگاه عمیقی ندارند، این حرف را باور کرده بودند که نزاع بر سر حجاب است و چیزی فراتر از این نیست.

اما وقتی این فتنه به راه افتاد، عملاً دیدیم که بحث بر سر حجاب نبود و هر چه جلوتر آمدیم مباحث رنگ تندتری پیدا کرد و کاملاً روی اصل نظام و شعار‌های ساختارشکنانه و براندازانه تأکید می‌کردند. از ماه دوم حوادث، حتی بحث حجاب هم به حاشیه رفت و در ادبیات فتنه دیگر این بحث پیش نیآمد و مباحث به‌سمت تغییر نظام و ضدیت با [نظام] و ضدیت با جمهوری اسلامی‌ رفت...
برخلاف آنچه ظاهر امر نشان می‌دهد که ما شاهد نوعی تهاجم هستیم و با تهاجمی خشونت‌آمیز روبه‌روییم. (روزنامه حکومتی فرهیختگان ۲۸دی). .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/324fd3e4-396d-4616-ae3c-bf978262c76e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات