728 x 90

اذعان آخوند روحانی به رهبر شدن یک‌شبه خامنه‌ای در وحشت از تهاجم ارتش آزادی

خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع - آخوند روحانی  رئیس جمهور ورشکسته
خامنه‌ای ولی فقیه ارتجاع - آخوند روحانی رئیس جمهور ورشکسته

آخوند روحانی روز ۱۱خرداد ۹۹ در تلویزیون حکومتی گفت: دشمنان خوابهای آشفته‌یی برای مرگ خمینی پیش‌بینی کرده بودند، خبرگان در همان روز ۱۴خرداد ۶۸ در سریع‌ترین زمان جانشین تعیین کرد.

خامنه‌ای - مجلس خبرگان رژیم -۱۴خرداد ۱۳۶۸:

«واقعا باید خون گریست، در جامعه اسلامی که حتی احتمال کسی مثل بنده در آن مطرح بشه مسأله اشکال فنی داره، اشکال اساسی داره. من حالا قبلاً خدمت آقای هاشمی هم گفتم».

همه می‌دانند که خامنه‌ای در هنگام مرگ خمینی یک آخوند درجه۳ محسوب می‌شد، اما به ضرب و زور رفسنجانی رنگ‌آمیزی شد و بر کرسی مرجعیت و رهبری و ولایت نشست. چرا که آخوندهای پس مانده از خمینی چنانکه خودشان گفتند، از ترس تهاجم ارتش مجاهدین و ارتش آزادیبخش برخود می‌لرزیدند و از همین رو این روضه‌خوان درجه۳ را یک‌شبه به‌عنوان ولی‌فقیه موقت در خمره خبرگان رنگ‌آمیزی و ولی‌فقیه اعلام کردند. حقیقتی که مقاومت ایران از همان روز بارها و بارها آنرا خاطرنشان کرده بود.

اکنون روحانی به همین ترس و وحشت و در قالب کرنشی مهوع برای خامنه‌ای که او را لای قیچی قالیباف و رئیسی گذاشته به همین وضعیت اذعان می‌کند.

آخوند روحانی ۱۱خرداد ۹۹ - تلویزیون شبکه خبر رژیم :

«یاد می‌کنیم آن تصمیم بسیار مهم مجلس خبرگان را در همان روز ۱۴خرداد که در سریع‌ترین زمان ممکن با اشارات و رهنمودهای امام توانست مجلس خبرگان تصمیم بگیرد و خلف صالح و جانشین به حقی را برای امام تعیین بکند و ما تقریباً در کمتر ۲۴ساعت، یعنی از وفات امام که ساعت ده و بیست دقیقه شب رخ داد، شب چهاردهم تا عصر و غروب روز چهاردهم قبل از اذان مغرب که رهبری مقام معظم رهبری در مجلس خبرگان مشخص شد، حتی این فاصله به ۲۴ساعت نرسید و آن همه خواب آشفته‌یی که دشمنان ما برای رحلت امام پیش‌بینی کرده بودند و فکر می‌کردند که در کشور بعد از وفات امام نه امنیتی خواهد بود، نه وحدتی خواهد بود و نه مجلس خبرگان رهبری قادر خواهد بود تا هفته‌ها حتی. اینها پیش‌بینی می‌کردند که قادر نیستند رهبری را تعیین کنند، این هم عنایت خداوند بود که در همان روز ۱۴خرداد رهبر نظام مشخص شد و حمدالله زیر سایه همین رهبری فرهیخته می‌بینیم در برابر انواع توطئه‌ها ملت ما و کشور ما حفاظت و حراست شده».

خامنه‌ای در مجلس خبرگان رژیم -۱۴خرداد ۱۳۶۸

«واقعا باید خون گریست، در جامعه اسلامی که حتی احتمال کسی مثل بنده در آن مطرح بشه. حالا اینو که من نمی‌خوام درباره این صحبت کنیم.

مسأله اشکال فنی داره، اشکال اساسی داره. من حالا قبلاً خدمت آقای هاشمی هم گفتم در یکی دو هفته قبل از این‌که همین قضیه مطرح بود و ایشون فرمودند، من جداً به ایشون گفتم من قاطعانه چنین چیزی را قبول نخواهم کرد. حالا غیر از این‌که خود من حقیقتاً لایق این مقام نیستم و این را بنده می‌دانم، شاید آقایان هم می‌دونید. اصلاً از لحاظ فنی اشکال پیدا می‌کنه این قضیه. رهبری، رهبری صوری خواهد بود، نه رهبری واقعی. خوب من نه از لحاظ قانون اساسی و نه از لحاظ شرعی برای بسیاری از آقایون، حرفم حجت حرف رهبر را نداره. این چه رهبری خواهد بود».

خامنه‌ای: «اجازه بفرمایید. قانون اساسی که خوب میگه مرجع، حالا یا مرجع فعلی آن‌که حالا هیچی. از لحاظ شرعی هم حجیت قول رهبر در صورتی است که آن کسی که می‌خواهد به حرف او عمل کند، او را فقیه و صاحب نظر در امور دین بداند. خوب الآن در همین جلسه چند نفر از آقایان آمدند صحبت کردند، تصریح کردند که بنده صاحب نظر نیستم. این چطور همین آقای آذری که اسم بنده را اول بار آوردند تو این جلسه، بنده اگر حکم بکنم، ایشون قبول خواهند کرد. قطعا قبول نمی‌کنند».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d1a1d20a-ef57-4f57-8984-4751191f22c2"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات