728 x 90

روباه مکار؛ باز هم کتمان واقعیت

در حالی که صدها پزشک و پرستار به‌علت نداشتن امکانات اولیه در بیمارستانها، جان باختند، آخوند حیله‌گر از سطح بالای پزشکی و درمانی در مقایسه با سایر کشورها می‌گوید: «الحمدالله ما شرایط ما در مقایسه با سایر کشورها حتی کشورهای پیشرفته و اروپایی چه از نظر تأمین نیازمندی‌های ضروری نیازمندی‌های بهداشتی چه از نظر بیمارستان تخت بیمارستان نقاهتگاهها شرایط بهتری را امروز بحمدالله داریم».(آخوند روحانی ۴فروردین ۹۹)

ادعای تأمین تخت و نیازمندی‌های مردم در شرایطی است که در خیابان‌ها جار می‌زنند که بیمارستانها تخت ندارند بیرون نیایید.

وضعیت قرمز در تبریز: «توجه توجه این اخطار را جدی بگیرید وضعیت پذیرش بیمارستانهای شهر تبریز در حال اتمام است».

یک عضو مجلس آخوندی ضمن اشاره به کمبود تخت و امکانات درمانی می‌گوید: «خیلی از بیماران مبتلا به بیماریهای حاد تنفسی به‌دلیل عدم بستری در بیمارستانها و کمبود تخت‌های بیمارستانی در استان گیلان تلف شدند...».(لاهوتی، عضو مجلس آخوندی از لنگرود ـ روزنامه حکومتی آفتاب یزد ۲۰اسفند ۹۸)

اعتراض یک هموطن: «دارو که گیر نمیاد دستکش که گیر نمیاد ماسک که گیر نمیاد... والله تا حالا ما که ما هیچی ندیدیم. نه دستکشی دیدیم نه ماسک نه ژل ضدعفونی».

البته نیازی نیست راه دور برویم، یک روز بعد روحانی حرف قبلی‌اش را مکارانه دور زد و گفت: «اگر خدایی ناکرده اقداماتی انجام بگیره که یک‌مرتبه پیک را در یک مقطع زمانی کوتاه ببرد بالا آن‌وقت امکانات درمانی ما کافی نیست و نمی‌تواند به این عزیزانی که مبتلا شدند رسیدگی بکند».(آخوند روحانی ۵فروردین ۹۹)

پنهان‌کاری و دروغ، از نشانه‌های وحشت از فوران خشم ملت علیه کرونای ولایت است.