728 x 90

رتبه قدرت خرید مردم ایران در ۲۵۱شهر جهان «یکی مانده به آخر» یا «از آخر دوم!»

قدرت خرید مردم ایران در جهان یکی مانده به آخر
قدرت خرید مردم ایران در جهان یکی مانده به آخر

وبسایت استاتیستا(statista) روز سوم تیرماه بر اساس گزارشی از وبسایت (NUMBEO) رتبه قدرت خرید اقشار مردم ایران در نظام مافیای آخوندی بر اساس جدول رده‌بندی  در ۲۵۱شهر جهان را «یکی مانده به آخر! یا همان از آخر دوم!» معرفی کرد.
عصر ایران نوشت: قدرت خرید به زبان ساده، یعنی مقدار کالایی که با یک واحد مشخص پول می‌توانید خرید کنید. برای بررسی این شاخص مجموعه‌یی از کالاها بررسی می‌شوند، از مواد غذایی گرفته تا ملک و املاک و خودرو.
حدس بزنید تهران کجاست؟ با کسب رتبه ۲۵۰ یکی مانده به آخر! یا همان از آخر دوم!
در این جدول که ۲۵۱شهر در جهان بر اساس قدرت خرید مردم رده‌بندی شده‌اند، اسلام‌آباد پاکستان در رتبه ۲۲۵ و استانبول ترکیه در رتبه ۲۰۷ قرار دارند.

 

تحمل مردم زیر بار تورم فزاینده تمام شده است

آخوند موسوی لارگانی عضو مجلس ارتجاع روز سه‌شنبه ۳۱خرداد در وحشت از لبریز شدن صبر مردم و خطر قیام گفت: مسأله بعدی به ارگان اقتصادی کشور و برنامه اقتصادی دولت برمی گردد. تحمل مردم زیر بار تورم فزاینده، تمام شده است حتی اگر هم بخواهند دیگر نمی‌توانند تحمل کنند.

صدای مستاجران زیر بار سنگین افزایش اجاره‌بها بلند است. شان و منزلت بازنشستگان بالاتر از آن است که با تصمیمات نسنجیده یک وزیر ناپخته، آنانرا راهی کف خیابان کنیم.

مطالبات به‌حق معلمان، کاهش قدرت خرید مردم، یکه‌تازی باندها و... دست به دست هم داده و اقتصاد کشور را در شرایط خطیری قرار داده است.

بدون تعارف از بخش مسکن سؤال کنید چه معنایی می‌دهد که بانک مالک واحدهای مسکونی باشد؟ چرا در این خصوص اقدام مؤثری انجام نمی‌شود؟ منافع چه کسانی در کار است؟ سرچشمه فساد اینجاست آنرا بخشکانید.

این روزها شاهد تجمعات اعتراضی از جانب اصناف هستیم که در شرایط رکود تورمی با افزایش مالیات روبه‌رو شده‌اند. نگذارید بنا به دست بدخواهان بیفتد. اصناف و بازاریان قلب تجارت و اقتصاد کشور هستند خدای ناکرده اگر از کار بیفتند تمام چرخه اقتصاد کشور فلج می‌شود...

 

خبرگزاری فرانسه روز ۲۹خرداد در گزارشی از بازاری در تهران، با اشاره به وضعیت گرانی کالاها و مواد اولیه و ناتوانی مردم برای خرید حداقلهای مواد غذایی نوشت: ایرانیان از بازاری در منطقه مولوی در جنوب تهران خرید می‌کنند که بسیاری از آنها از کاهش شدید قدرت خرید به‌دلیل افزایش تورم و اصلاح یارانه‌ها رنج می‌برند.

 

روزنامه حکومتی مردم‌سالاری ۲۶اردیبهشت درباره  تورم و گرانیهای سرسام‌آور و شعبده دجالگرانه «۳۰۰ تا ۴۰۰هزار تومانی» نوشت:... با توجه به تورم موجود در کشور و افت مداوم ارزش پول ملی در سال‌های آینده و هم‌چنین کاهش منابع پولی و بانکی کشور که قطعاً موجب عدم افزایش مبلغ یارانه در سال‌های بعد می‌شود، در سال‌های بعد که نه حتی در ماه‌های بعد موجب می‌شود که این یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰هزار تومانی هم عملاً کارآیی خود را در جهت افزایش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد جامعه و جبران افزایش قیمتها از دست خواهد داد.
تنها مردم در این غائله متضرر خواهند شد. مردمی که واقعا‌ً توانایی هضم این حجم فشار مالی و افزایش قیمتها را نخواهند داشت. در کنار همه مسائل مطرح شد، موضوعات امنیتی را هم باید اضافه کرد مطمئناً فشار اقتصادی بر اقشار آسیب‌پذیر موجبات اعتراضات اجتماعی را فراهم خواهد کرد همان‌طور پیش از این در برخی از شهرهای جنوبی شاهد ناآرامی‌هایی بودیم که نمی‌توان به‌سادگی از کنار عبور کرد.
به‌طور حتم باید منتظر افزایش قیمت سریالی بقیه کالاها هم باشیم که عواقب آن شاید غیرقابل پیش‌بینی باشد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/883b38d6-7064-4d5f-a3d8-53a3d3627585"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات