728 x 90

راه‌اندازی طرح سرکوبگرانه و زن‌ستیزانه موسوم به نور برای سرکوب زنان

سرکوب زنان در ایران
سرکوب زنان در ایران

راه‌اندازی طرح سرکوبگرانه و زن‌ستیزانه موسوم به نور برای سرکوب زنان به بهانه خمینی‌ساخته بدحجابی که با مقاومت زنان میهنمان مواجه شده است به جنگ گرگ‌ها در درون رژیم دامن زده است.

پاسدار حسن‌زاده سرکرده سپاه تهران بزرگ بر اقدامات سرکوبگرانه علیه زنان میهنمان تأکید کرد و گفت: متولیان امر و گروه‌های آموزش دیده موضوع رعایت قانون و ضوابط مربوط به حجاب را به‌صورت جدی‌تر در میان اصناف، ادارات، بازار، معابر، بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و حمل و نقل عمومی تهران پی‌گیری خواهند کرد.

 

پیش از این نیروی سرکوبگر انتطامی طی اطلاعیه‌یی به تداوم طرح سرکوبگرانه موسوم به نور تأکید کرده و اعلام کرده بود: برخی شیطنت‌های رسانه‌یی توسط جریان‌سازی معاندین در اجرای سناریوهای ساختگی بر عزم و اراده پلیس تأثیری نخواهد داشت.

 

آخوند علم‌الهدی نماینده خامنه‌ای در مشهد مدعی شد: در جریان اجرای طرح نور نیروی انتظامی، یک عده افراد ناآگاه و مغرض برای این‌که اسلام را بکوبند، می‌گویند این حرکت یک برخورد زورمندانه است و این‌طور جلوه می‌دهند که بنای نیروی انتظامی بر برخورد و مقابله است؛ نخیر این‌طور نیست

 

آخوند موحدی دادستان کل رژیم از اقدامات سرکوبگرانه مأموران جنایتکار نیروی انتظامی حمایت کرد و گفت: نیروی فراجا در راستای اجرای قانون عفاف و حجاب انجام وظیفه می‌کند؛ لذا به نیروهای فراجا تأکید می‌کنم که در اصلاح وضعیت عفاف و حجاب بکوشند.

 

از سوی دیگر باند مقابل در وحشت از فوران خشم مردمی علیه رژیم به شکوه و شکایت از اقدامات سرکوبگرانه رژیم پرداختند.

سایت حکومتی بهار نیوز با عنوان «طرح نور» یا «طرح زور» یا «طرحی کور»؟ نوشت: چند روزی است که خیابان‌های شهرهای ایران محل قدرت‌نمایی نیروی انتظامی و بگیر و ببند نسبت به زنان و دخترانی شده است که حجاب را رعایت نمی‌کنند. فراجا این طرح خود را «طرح نور» نامگذاری کرده و ادعا نموده که به‌تبع مطالبات مردم، اقدام کرده است.

 

آخوند مسیح مهاجری گرداننده روزنامه حکومتی جمهوری نوشت: مسئولان دولت و نظام برای اجرای حجاب نمی‌توانند با توسل به روش‌هایی از قبیل گشت ارشاد و بگیر و ببند‌های معمول موفق شوند. تا وقتی تکلیف واعظ توهین‌کننده به پیامبر و قضیه باغ ازگل را روشن نکنید، نمی‌توانید جامعه را ملتزم به دین و حجاب کنید.

 

علیرضا بیگی، عضو مجلس ارتجاع اعتراف کرد: بازگشت گشت ارشاد کار دولت است؛ وزارت کشور رأساً آن را اداره می‌کند گشت ارشاد دوباره به خیابان‌ها بازگشته و کماکان ویدئو‌هایی از برخورد‌های گشت ارشاد با مردم منتشر می‌شود.

 

آخوند محمد صفری، عضو مجلس ارتجاع نیز اذعان کرد: با رفتارهای چالشی یا سلیقه‌یی برخورد کردن یا اعمال فشار آن‌چنانی در موضوع حجاب هیچ نتیجه‌یی حاصل نمی‌شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f65a4ff8-3dc8-461e-a87f-90f8eced6470"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات