728 x 90

رئیس دفتر آخوند روحانی: اروپا دست از حمایت مجاهدین بردارد

اتحادیه اروپا
اتحادیه اروپا

رئیس دفتر آخوند روحانی نسبت به تحریم یک نهاد اطلاعات آخوندی و دو مأمور آن توسط اتحادیه اروپا سوزوگداز کرد و گفت: جای هیچ شک و شبهه‌ای نیست که اروپا مأمن (مجاهدین) است و طی ۴۰سال گذشته با ارائه حمایت‌های مختلف، زمینه فعالیت این گروه... را فراهم آورده است.

 

محمود واعظی که روز شنبه ۲۲دی۹۷ با خبرگزاری رسمی رژیم موسوم به ایرنا مصاحبه می‌کرد افزود:‌ اروپا اگر صداقت دارد، از حمایت (مجاهدین) دست بردارد.

 

از طرف دیگر نوذر شفیعی کارشناس مسائل بین‌الملل رژیم نسبت به تحریم یک نهاد اطلاعات آخوندی به‌دلیل توطئه تروریستی علیه گردهمایی مجاهدین سوز و گداز کرد و گفت: نباید این مسأله را فراموش کنیم که خاک کشورهای اروپایی به محل تجمع گروه‌های براندازی چون سازمان (مجاهدین) بدل شده است که اساساً با تعامل و همکاری سازگاری ندارد.

وی افزود: به اعتقاد من وزارت‌خارجه باید دستور کار جداگانه‌ای در خصوص حضور و فعالیت گروه‌های براندازی چون (مجاهدین) در خاک کشورهای اروپایی در گفتگوهای میان ایران و اتحادیه اروپا ایجاد شود.

 

در همین رابطه رویترز(۱۰ژانویه-۲۰دی۹۷) گزارش داد: رژیم ایران می‌گوید در مقابل اضافه کردن دو مقام و یک نهاد اطلاعاتی آن به لیست تحریم اتحادیه اروپا تلافی خواهد کرد.

 

وزرای اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه روی اضافه کردن اسامی به لیست و انجماد داراییهای آنها و اجرایی شدن آن از روز چهارشنبه موافقت کردند.

دولت هلند با متهم کردن رژیم ایران به ۲قتل در خاک هلند، و فرانسه و دانمارک با متهم شناختن حکام تهران در طراحی حملات در اروپا، به این اقدام اتحادیه اروپا پیوستند.

 

رویترز افزود: در حالی که یکی از اشخاص لیست‌گذاری شده (اسدالله اسدی) در بلژیک زندانی است، این اولین بار است که اتحادیه اروپا بعد از بستن توافق هسته‌یی در ۲۰۱۵، تحریم‌هایی را علیه رژیم ایران اعمال می‌کند.

 

بهرام قاسمی سخنگوی وزرات خارجه رژیم ایران اقدامات اتحادیه اروپا را " غیرمنطقی " و " غافلگیرانه " خواند.

قاسمی در بیانیه‌یی در سایت رسمی وزارت‌خارجه گفت: "نظام ایران علیه این حرکت و در چارچوب مقابله مثل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد".

 

شورای اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه‌یی اعلام کرد که" این لیست‌گذاری به‌عنوان بخشی از پاسخ شورای اروپا در ارتباط با آخرین حملات نافرجام در خاک اروپا اتخاذ شده است. قاسمی در بیانیه‌اش اتحادیه اروپا را به حمایت از سازمان مجاهدین خلق، گروهی که در پی سرنگونی رژیم ایران است، متهم کرد".

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات