728 x 90

رئیس‌جمهور اوکراین: رژیم ایران باید جعبه سیاه را تحویل دهد وگرنه به دادگاههای بین‌المللی متوسل می‌شویم

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین
ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین

ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در مورد سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: رژیم ایران باید جعبه سیاه را تحویل داده و به تمامی وعده‌های خود عمل کند.

رئیس‌جمهور اوکراین، با اشاره به هواپیمای مسافربری سرنگون‌شده توسط رژیم ایران، بر موضع یکسان دولتهای اوکراین و کانادا برای اعمال فشار بر رژیم آخوندی جهت تحویل جعبه سیاه آن هواپیما تأکید کرد.

وی روز ۲تیرماه در گفتگویی با روزنامه گلوب اند میل کانادا گفت: «رژیم ایران باید داده‌های پرواز و جعبه سیاه را تحویل داده و به وعده‌های دیگری که داده نیز عمل کند. من امیدوارم که ما در نهایت شاهد اتخاذ سیاستی نتیجه‌محور توسط ایران باشیم. زیرا مسأله فقط این نیست که آنها جعبه‌های سیاه هواپیما را به ما تحویل نمی‌دهند. بلکه مربوط به وعده‌های دیگر آنها هم هست.

آنها باید از ما رسماً عذرخواهی کنند. آنها باید غرامت‌های مناسبی بپردازند. ... آنها باید به وعده‌هایی که داده‌اند، عمل کنند. وگرنه ما چاره دیگری نخواهیم داشت و آنها از موضع ما با خبر هستند، جز آن‌که به دادگاههای بین‌المللی متوسل شویم».

خاطرنشان می‌شود پرواز ۷۵۲ هواپیمایی بین‌المللی اوکراین، که در تاریخ هشتم ژانویه ۲۰۲۰ با ۱۷۶ سرنشین از تهران راهی کی‌یف پایتخت اوکراین بود، دقایقی پس از آغاز مسیر خود بر اثر حمله موشکی سپاه پاسداران در حوالی شهر جدید پرند استان تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن، که عمدتاً ایرانی بودند، کشته شدند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a69c54cb-3918-40a7-ba08-d5f2d6942653"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات