728 x 90

رئیسی جلاد در اجلاس شانگهای برای لاپوشانی جنایت خامنه‌ای در ورود واکسن، تحریم‌ها را علت محرومیت از واکسیناسیون عنوان کرد

رئیسی جلاد
رئیسی جلاد

رئیسی جلاد که در بحبوحهٔ فاجعه کرونا در ایران با دجالبازی نفرت‌انگیزی، خودش را وارد کننده میلیونی واکسن قلمداد می‌کند، در سخنانش در اجلاس شانگهای، تحریم‌ها را علت محرومیت از واکسیناسیون عنوان کرد تا یک‌سال محروم کردن مردم ایران از واکسن به دستور خامنه‌ای را، که جنایت علیه بشریت و دلیل اصلی کلان تلفات کرونا در ایران است، با این فرار به جلو مضحک، لاپوشانی کند:

سخنرانی رئیسی جلاد در کنفرانس شانگهای ۲۶شهریور۱۴۰۰:

ما از تلاش‌های اعضای سازمان شانگهای، به‌خصوص چین و روسیه و هند، برای کمک به واکسیناسیون جهانی تشکر می‌کنیم.

هر گونه اختلال در روند کمک به سلامت انسان‌ها از طریق واکسیناسیون جهانی به بهانه تحریم، ضد حقوق‌بشر و جنایت علیه بشریت است!

رئیسی که خودش در رسواترین نمایش انتخاباتی رژیم و با حذف و سلاخی کاندیداهای رقیب روی کار آمده، در بخش دیگری از حرفهایش بار دیگر به پیچیدن نسخه «حکومت فراگیر برای افغانستان» پرداخت و بر ادامه برنامه اتمی رژیم هشدارهای بین‌المللی را که در همین روزها در شورای حکام آژانس بالا گرفته، ترفند و تهدید نامید.

وی گفت: مسئولیت وضعیت ایجاد شده در افغانستان، تماماً بر عهده‌ٔ آمریکا و کشورهای همکار او در این مدت است. اما ما کشورهای منطقه بایستی شرایطی را فراهم کنیم تا مردم افغانستان بتوانند بر مشکلات خود چیره شوند و مسیری را برای آینده‌ای مطمئن ترسیم کنند. از نظر جمهوری اسلامی، این مهم تنها از طریق کمک کشورهای منطقه به مشارکت مؤثر همه‌ٔ اقوام در حاکمیت آینده افغانستان محقق خواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران آماده است تمام توان خود را در خدمت ایجاد حکومتی فراگیر، همه شمول و مستقل در افغانستان قرار دهد.

هیچ موضوعی نمی‌تواند فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌یی ایران را که در چارچوب مقررات بین‌المللی انجام می‌شود، دچار توقف نماید.

متأسفانه برخی طرف‌ها با استفاده از ابزار تهدید و فشار تصور می‌کنند می‌توانند دیپلماسی را به نفع خود رقم بزنند، در حالی که با این ترفند عملاً دیپلماسی را از میدان به در می‌کنند و آن را از کارآیی می‌اندازند. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۶شهریور)

در حالیکه سایت رئیسی اعلام کرد رژیم آخوندی به‌عنوان نهمین عضو سازمان همکاری شانگهای پذیرفته شده و رژیم به دود و دم تبلیغاتی در این زمینه پرداخته، سایت متعلق به صادق خرازی، این موضوع را پیشاپیش فاقد اهمیت دانست.

محبعلی مدیرکل سابق وزرات خارجه رژیم در مصاحبه با این سایت گفت: مطمئن باشید نشست تاجیکستان هم مانند نشستهای قبلی خواهد بود. حتی اگر نهایتاً جمهوری اسلامی به‌صورت عضو رسمی به سازمان همکاری شانگهای ملحق شود، اتفاق شگرفی روی نداده است. چون در سایه این میزان از اختلافات سیاسی، دیپلماتیک و امنیتی که به درگیری نظامی بین اعضای سازمان همکاری شانگهای، آن هم اعضای اصلی و تعیین‌کننده هم کشیده شده است پیوستن جمهوری اسلامی نه سود و آورده سیاسی و دیپلماتیک دارد و نه می‌تواند به بهبود وضعیت امنیتی نظام کمک کند. (سایت دیپلوماسی ایرانی (رژیم) ۲۴شهریور)

فلاحت پیشه، رئیس سابق کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع نیز درباره پیمان شانگهای گفت: کشورهای عضو پیمان شانگهای حاضر نیستند خود را درگیر مسائل ما از جمله بحث برجام و اف.ای.تی. اف کنند. (خبرگزاری حکومتی انتخاب ۲۶شهریور)

از سوی دیگر آخوند علم‌الهدی نماینده خامنه‌ای و پدر زن رئیسی به بازار گرمی برای شرکت وی در اجلاس شانگهای پرداخت. وی گفت: یک کارشکنی‌هایی می‌شد هم از داخل هم از خارج که این عضویت در سازمان شانگهای صورت نگیرد تشکیل دولت سیزدهم با این راهبرد سیاست خارجی که در خط استکبارستیزی و غرب زدایی صورت گرفت اقتضا می‌کرد که در این موقعیت آقای رئیس‌جمهور به این اجلاس شرکت کند مقدماتش فراهم شد که در اجلاس آینده عضویت رسمی ایران را بر سازمان شانگهای اعلام کنند. (تلویزیون آستان رضوی رژیم ۲۶شهریور)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات