728 x 90

دیوید کامرون: حمله رژیم ایران به اسراییل تقریباً یک شکست کامل بود

دیوید کامرون وزیر خارجه انگلستان
دیوید کامرون وزیر خارجه انگلستان

به گزارش رویترز روز دوشنبه ۲۷فروردین دیوید کامرون، وزیر خارجه انگلستان، از اسراییل خواست پس از حمله موشکی و پهپادی رژیم ایران، اقدام تلافی‌جویانه نکند و گفت که اقدام تهران تقریباً یک شکست کامل بوده است و تمرکز باید بر توافق آتش‌بس در غزه باقی بماند.
کامرون روز دوشنبه به اسکای نیوز گفت: اگر امروز صبح در اسراییل نشسته اید، کاملاً درست فکر می‌کنید، ما حق داریم به این موضوع پاسخ دهیم و آنها این کار را می‌کنند. اما ما اصرار داریم که آنها نباید تشدید شوند.
وی افزود از بسیاری جهات، این یک شکست مضاعف برای ایران بوده است. حمله تقریباً یک شکست کامل بود، و آنها به دنیا نشان دادند که نفوذ بدخواهانه در منطقه هستند. بنابراین امید ما این است که یک پاسخ تلافی‌جویانه نباشد.

رویترز هم‌چنین نوشت: دیوید کامرون وزیر امور خارجه انگلستان روز دوشنبه پس از حمله پهپادی و موشکی رژیم به اسراییل گفت که بریتانیا تحریم‌های بیشتری را علیه رژیم ایران در نظر خواهد گرفت.
کامرون در پاسخ به این سؤال که آیا دولت تحریم‌های بیشتری را علیه رژیم ایران در نظر خواهد گرفت یا خیر، گفت: بله، قطعا. ما در حال حاضر ۴۰۰تحریم علیه رژیم ایران داریم. ما یک رژیم کاملاً جدید تحریمی را در پایان سال گذشته اعمال کردیم که بسیار مؤثر است.
وی افزود: ما سپاه پاسداران را به‌طور کامل تحریم کرده‌ایم و به بررسی اقدامات بعدی ادامه خواهیم داد.
وی هم‌چنین گفت که بریتانیا به‌دنبال این است که آیا سپاه را ممنوع کند یا خیر.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c9bae7fb-9b6d-4ff9-b30d-2af6cb0de846"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات