728 x 90

دیفنس نیوز: مانور نظامی اینیوکاس در یونان خبر بدی برای ایران

مانور نظامی اینیوکاس در یونان
مانور نظامی اینیوکاس در یونان

سایت دیفنس نیوز روز جمعه ۱۰ اردیبهشت در مطلبی به قلم برادلی باومن مدیر ارشد مرکز قدرت نظامی و سیاسی بنیاد دفاع از دموکراسیها درباره استقبال یونان از رزمایش نظامی اینیوکاس۲۰۲۱ نوشت: این تمرین علاوه بر ارتقاء آمادگی نظامی و تقویت توانایی نظامیان متبوع برای همکاری مشترک، پیامی غیرقابل تردید به رژیم ایران ارسال کرد که در جداسازی اسراییل شکست‌خورده است.

رزمایش نظامی سالانه نیروی هوایی یونان از ۱۲ تا ۲۲ آوریل برگزار شد و بر برنامه‌ریزی و اجرای تعدادی از مأموریتهای رزمی هوایی تاکتیکی و عملیاتی متمرکز بود.

برای انجام این آموزش، کشورهای شرکت‌کننده مجموعه‌ای قوی از هواپیماهای نظامی را به ارمغان آوردند و میزبانان یونانی از جنگنده‌های F-۱۶، F-۴ و Mirage ۲۰۰۰ و ۲۰۰۰-۵ خود استفاده کردند.

یونان از کشورهای مصر و اردن که جزو پنج کشوری بودند که از آنها استقبال کرد تا رسماً این رزمایش را مشاهده کنند.

در این مقاله آمده است که: تهران حتی در حالی‌که بودجه سازمانهای تروریستی مانند حماس و حزب‌الله را تأمین می‌کند، تلاش کرده است این افسانه را که اسراییل - و نه جمهوری اسلامی ایران - تهدید واقعی برای امنیت منطقه است، ادامه دهد.

به گفته یک منبع آگاه "در طی این تمرین همکاری بسیار خوبی بین همه کشورهای شرکت‌کننده وجود داشته است." و این خبر بدی برای رهبران تهران است.

برادلی باومن نوشت: این مراحل و مراحل مربوطه، به ایجاد یک بازدارندگی نظامی یکپارچه و با توانایی بیشتر در برابر تجاوزات تهران کمک می‌کند.