728 x 90

دیدبان حقوق‌بشر سوریه: سرکردگان رژیم ایران برای یک نشست اضطراری عازم دمشق شدند

حضور سرکردگان سپاه در سوریه - عکس از وبسایت دیدبان حقوق بشر سوریه
حضور سرکردگان سپاه در سوریه - عکس از وبسایت دیدبان حقوق بشر سوریه

به گزارش وبسایت دیدبان حقوق‌بشر سوریه ۱۵خرداد ۱۴۰۲، سرکردگان رژیم ایران در نشست اضطراری برای بحث درباره تحرکات نیروهای آمریکایی عازم دمشق شدند.

منابع دیدبان حقوق‌بشر سوریه (SOHR) گزارش دادند که مناطق شرقی حومه استان دیرالزور، در دوره گذشته شاهد تحرکات انبوه شبه‌نظامیان رژیم ایران، در مناطق تحت کنترل شان در حومه دیرالزور بوده است. تحرکاتی که همزمان با دیدارهای فشرده نیروهای آمریکایی با فرماندهی گروه‌های وابسته به نیروهای دموکراتیک‌سوریه، با هدف تشکیل مقاومت مردمی، برای مبارزه با شبه‌نظامیان رژیم ایران و مسدود کردن مرزهای عراق در برابر نفوذ آنها است.

در همین رابطه، اوایل امروز، کاروانی متشکل از هشت خودروی نظامی حامل سرکردگان رژیم ایران، پس از خروج از شهرهای آلبوکمال و دیرالزور به سمت فرودگاه نظامی دیرالزور حرکت کردند تا با حضور سرکردگان برجسته رژیم ایران در پایتخت دمشق جلساتی را برای بحث درباره اخبار و تحرکات نیروهای آمریکایی و برنامه‌ریزی برای دفع هر گونه حمله احتمالی برگزار کنند.

اوایل امروز، دیدبان حقوق‌بشر سوریه گزارش داد که نشستهایی بین نیروهای آمریکایی و گروه‌های عربی وابسته به نیروهای دموکراتیک‌ سوریه در تلاش برای تشکیل گروه‌های رزمی نیروهای دموکراتیک تحت عنوان مقاومت مردمی، برای مبارزه با شبه‌نظامیان رژیم ایران در استان دیرالزور، برای مسدود کردن مرز سوریه و عراق در برابر شبه‌نظامیان رژیم ایران و شناسایی هسته‌هایی که رژیم ایران برای هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی و نیروهای نیابتی آنها در مناطق تحت کنترل حکومت خودمختار، در شمال شرق سوریه استخدام کرده است، برگزار شد.

بنا بر اظهارات منابع، این دیدارها طی چند روز گذشته به‌طور فشرده در استانهای الرقه، الحسکه و دیرالزور در محدوده حکومت خودمختار بین نیروهای آمریکایی و سران گروه‌های وابسته به نیروهای دموکراتیک‌ سوریه که برای این اقدام آماده می‌شدند، برگزار شد.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/c8de2a3f-a77f-413d-9391-665fe9f82df4"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات