728 x 90

دونالد ترامپ: ‌من درباره تماس جی ۷با رژیم ایران صحبتی نکرده ام

دونالد ترامپ در اجلاس جی ۷
دونالد ترامپ در اجلاس جی ۷

دونالد ترامپ این ادعا را که رئیس‌جمهور فرانسه از طرف جی ۷ پیامی برای رژیم ایران فرستاده است تکذیب کرد. وی گفت:‌ من سر این موضوع صحبتی نکرده‌ام. نه صحبتی نکردم

دونالد ترامپ در یک پیام توئیتری دیگر گفت: در فرانسه ما همه به این‌که چطور عامدانه در آمریکا از وقایع و گفتگوهای جی ۷گزارش می‌دهند می‌خندیم. این رهبران و بسیاری دیگر آموزشهای دست اولی از اخبار دروغ می‌گیرند!

همه چیز از ایران تا مالیاتها بر چین تا موضوع بوریس (جانسون)‌را اشتباه گرفته‌اند!

 

کاخ سفید روز یکشنبه اعلام کرد روز دوشنبه در پایان اجلاس جی ۷ در فرانسه رئیس‌جمهور آمریکا دونالد ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با امانوئل ماکرون شرکت می‌کند.

به‌گفته کاخ سفید این کنفرانس در بیاریتز در ساعت ۱۵۳۰بعد ازظهر برگزار خواهد شد. کاخ سفید توضیحات بیشتری نداد.

 

نیکی هیلی سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل ‌متحد طی پیامی گفت: دعوت از جواد ظریف به محل اجلاس جی ۷برای دونالد ترامپ و سایر رهبران این اجلاس توهین‌آمیز است. رژیم ایران در هرجا از تروریزم حمایت می‌کند و به دادن شعار مرگ بر آمریکا ادامه می‌دهد. این دغلکاری و کاری بسیار ناصادقانه بوده است. دوستان اینکار را نمی‌کنند.

خبرنگار بلومبرگ در کاخ سفید نیز گفت:‌ دعوت ماکرون از ظریف برای آمدن به محل اجلاس جی ۷این ریسک را دارد که دولت ترامپ را برآشفته سازد.

 

به‌دنبال سفر جواد ظریف به محل برگزاری اجلاس جی۷صدراعظم آلمان اعلام کرد: دیدار ظریف با ژان ایو لودریان وزیر خارجه فرانسه ارتباطی با اجلاس جی ۷ندارد

کاخ سفید هم اعلام کرد رئیس‌جمهور آمریکا از قبل در جریان سفر ظریف به بیاریتز نبوده و غافلگیر شده است

رویترز گفت: ترامپ که سیاست ماگزیمم فشار روی رژیم ایران را اعمال کرده است از موضع ماکرون مبنی برارسال پیام توسط رهبران جی هفت فاصله گرفت و گفت: خیر! من در مورد این موضوع صحبت نکرده‌ام. ماکرون و نخست‌وزیر ژاپن شینزو آبه آزادند با ایران مذاکره کنند

ترامپ گفت ما کار خودمان را می‌کنیم و من نمی‌توانم مردم را از حرف زدن باز دارم. آنها اگر می‌خواهند مذاکره کنند می‌توانند اینکار را بکنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات