728 x 90

دونالد ترامپ در گاستونیا: ما قاسم سلیمانی را از میان برداشتیم

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ شب گذشته ۳۰مهر در کمپین انتخاباتی خود در گاستونیا در رابطه با رژیم ایران گفت: «... ما عامل کشتار جمعی سربازان آمریکایی، قاسم سلیمانی را از میان برداشتیم. سلیمانی مرده است. ما رهبر داعش البغدادی را از بین بردیم و من از توافق فاجعه‌بار هسته‌یی دولت قبلی با رژیم ایران خارج شدم. دقت کنید! ۱۵۰میلیارد دلار به آنها داده شد در ازای هیچ و بعد هم ۱.۸میلیارد دلار به‌صورت نقد. یعنی چندین هواپیما پر از پول نقد».

دونالد ترامپ افزود: «ما هر تروریستی را که شهرهای ما را هدف قرار دهد از پای در خواهیم آورد و آمریکا را بیرون از جنگهای بیهوده و مسخره خارجی نگه خواهیم داشت».


رئیس‌جمهور آمریکا گفت: بعد از پیروزی در انتخابات، اولین تلفنی که من دریافت کنم از جانب رژیم ایران خواهد بود و خواهند گفت: «بیا با هم معامله‌ای بکنیم». چرا که وضعیت اقتصادی آنها خراب است و تولید خالص ملی آنها 27% افت داشته که غیرقابل باور است.

ما به‌جای ادامه جنگ در خاورمیانه، بدون کوچکترین خون‌ریزی، صلح را بر قرار کردیم. رژیم ایران نمی‌خواهد بگذارد من پیروز شوم. چین هم همینطور. آنها دوست دارند من به سختی شکست بخورم. زیرا من دارم برای شما و از طرف شما می جنگم».