728 x 90

دونالد ترامپ: رژیم ایران پشت هر حمله‌یی در خاورمیانه بوده ‌است

شینزو آبه - دونالد ترامپ
شینزو آبه - دونالد ترامپ

دونالد ترامپ صبح امروز ۶خرداد در یک کنفرانس مطبوعاتی با شیزوآبه نخست‌وزیر ژاپن گفت:‌ وقتی من به قدرت رسیدم تروریسم در سراسر خاورمیانه وجود داشت، رژیم ایران در پشت هر حمله مهمی قرار داشت. آنها در همه جا درگیر بودند. اکنون به‌خاطر مشکلات جدی اقتصادی که پیدا کرده‌اند، آنها عقب‌نشینی کرده‌اند. فولاد، مس، سایر اقلام و نفت که می‌فروختند اساساً خشک شده است. من به‌دنبال این هستم که رژیم ایران سلاح اتمی نداشته باشد.

 

جان بولتون مشاور امنیت ملی پرزیدنت دونالد ترامپ روز ۴خرداد در ژاپن گفت: اطلاعات در مورد تهدید رژیم ایران « عمیق و جدیست».

خبرگزاری رویتر گزارش داد، جان بولتون در کنفرانس مطبوعاتی در توکیو پیش از بازدید ۴روزه از ژاپن توسط ترامپ گفت: حملات اخیر علیه نفتکش‌ها و ایستگاههای پمپاژ نفت در عربستان سعودی « نشان‌دهنده نگرانی» در مورد ایران و نیروهای نیابتی آن است.

جان بولتون گفت:‌ موضوع تنشهای شدید با رژیم ایران یکی از محورهای مذاکره رهبران آمریکا و ژاپن خواهد بود.

 

فاکس نیوز گزارش داد: اطلاعات نشان می‌دهد رژیم ایران برای تأمین هزینه گروه‌های تروریستی و همچنین فعالیت‌های ارتش سایبری در داخل کشور با کمبود پول نقد مواجه شده است.

 

بنا‌ به این گزارش گروه‌های وابسته به این رژیم مجبور شده‌اند طرح های ریاضت کشانه را به‌خاطر کمبود تأمین مالی از جانب رژیم ایران ارائه کنند. به شبه‌نظامیان شیعی نیز گفته شده است آنها باید منابع در آمد دیگری پیدا کنند و رژیم ایران دیگر در موقعیتی نیست که پول آنها را تأمین کند.

 

مقامات وزارت‌خارجه (آمریکا) می‌گویند این اطلاعات که به‌طور خاص با فاکس‌ نیوز به اشتراک گذاشته شده، از بین رفتن منابع مالی تهران و نفوذ آنرا در این منطقه افشا می‌کند که موجب کاهش گروه‌های مورد حمایت رژیم شده است.

 

فاکس نیوز افزود: تحریم‌های سخت آمریکا، اقتصاد ایران را به رکود کشانده و تورم به ۵۰درصد رسیده است.

این همزمان با فراخوانهای حزب‌الشیطان لبنان است که در رسانه‌های اجتماعی فراخوان به کمک مالی داده است و این گروه ظاهراً حتی از کودکان اقدام به جمع‌آوری پول کرده است.