728 x 90

دونالد ترامپ: تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران تا ۴۸ساعت آینده

دونالد ترامپ
دونالد ترامپ

دونالد ترامپ در لس‌آنجلس در گفتگو با خبرنگاران گفت: در ۴۸ساعت آینده «تحریم‌های بسیار قابل‌ توجهی علیه رژیم ایران وضع خواهیم کرد.

وی در مورد پیام قبلی خود در توئیتر گفت: «تحریم‌های بسیار قابل توجهی را علیه رژیم ایران اعمال می‌کنیم.... جزئیات آن را در ۴۸ساعت آینده اعلام خواهیم کرد.

ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره حمله رژیم ایران به تأسیسات نفتی عربستان سعودی گفت: « ببینیم چه پیش می‌آید. ما امکانات بسیار خوبی در اختیار داریم و اگر انجام کاری ضرورت داشته باشد، آن کار را خواهیم کرد.

 

یک مقام آمریکا به سی.بی.اس گفت: حمله اخیر به تأسیسات نفتی عربستان سعودی توسط خامنه‌ای، تأیید شد، اما فقط به این شرط که امکان انکار آن وجود داشته باشد.

سی.بی.اس با اشاره به کنفرانس مطبوعاتی سخنگوی ائتلاف عربی و افشای نقش رژیم ایران در شلیک موشک افزود: مقام‌های آمریکا گفتند قاطع‌ترین شواهد هنوز منتشر نشده است و آن عکسهای ماهواره‌یی است که نشان می‌دهد نیروهای سپاه پاسداران در حال آماده‌سازی برای حمله از پایگاه هوایی اهواز هستند.

 

مایک پمپئو در سفر به عربستان با محمد بن سلمان ملاقات کرد و در مورد حملات بی‌سابقه علیه زیرساختهای نفتی عربستان سعودی گفتگو کرد.

مایک پمپئو در پیامی توئیتری نوشت: آمریکا در کنار عربستان سعودی می‌ایستد و از حق آن در دفاع از خود حمایت می‌کند. رفتار تهدیدآمیز رژیم ایران تحمل نخواهد شد.

 

شبکه خبری ان.بی.سی به‌ نقل از آژانس اطلاعاتی آمریکا گزارش داد: سرچشمه حملات علیه تأسیسات مهم نفتی عربستان از داخل خاک ایران بوده است.

سه نفر آشنا با آژانس اطلاعاتی به ان.بی.سی نیوز گفتند، اطلاعات آمریکا نشان می‌دهد حمله به تأسیسات عمده نفتی عربستان از داخل ایران بوده است. این ارزیابی که احتمالاً تنشها بین واشنگتن و تهران را تشدید خواهد کرد.