728 x 90

دومین جلسه دادگاه مقدماتی در آنتورپ بلژیک، ارجاع پرونده اسدالله اسدی دیپلمات تروریست آخوندها و سه همدست او به دادگاه ضدتروریسم

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

دومین جلسه دادگاه مقدماتی در آنتورپ بلژیک

ارجاع پرونده اسدالله اسدی دیپلمات تروریست آخوندها و سه همدست او به دادگاه ضدتروریسم

خانم مریم رجوی: علاوه بر تروریستهای دستگیر شده، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و علوی وزیر اطلاعات باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیخته آخوندهاست

بعدازظهر پنجشنبه ۹مردادماه، دومین جلسه دادگاه مقدماتی اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم آخوندی که بمب‌گذاری تروریستی در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ۹تیر۱۳۹۷ در ویلپنت پاریس را تحت هدایت بالاترین سرکردگان رژیم آخوندی اداره و اجرا می‌کرد، با سه قاضی در شهر آنتورپ بلژیک برگزار شد. این نخستین بار در اروپاست که یک دیپلمات شاغل به‌خاطر مشارکت مستقیم در تروریسم محاکمه می‌شود. همراه با اسدی ۳همدست او مأمور نفوذی امیر سعدونی و زنش نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی که در شناسایی اشرف۳ هم شرکت داشت، محاکمه می‌شوند.

دادگاه آنتورپ پرونده دیپلمات‌تروریست بمب‌گذار و همدستانش را به شعبه ویژه ضدتروریسم ارجاع داد. جلسات اصلی محاکمه از ۲۷نوامبر۲۰۲۰برابر با ۷آذر۹۹ شروع می‌شود.

دیپلمات تروریست بمب‌گذار امروز عمداً طبق توجیهات وزارت اطلاعات و وزارت‌خارجه رژیم در جلسه حاضر نشد و فقط سعدونی و نعامی و عارفانی در دادگاه ظاهر شدند. بعد از این‌که تلاشها و زد و بندهای دو ساله رژیم برای آزاد کردن اسدی به جایی نرسید، رژیم تلاش می‌کند تا آنجا که امکانپذیر باشد از بار سیاسی و خبری این محاکمه و این دادگاه بگریزد.

دادگاه در ۲۵تیر با کیفرخواست دادستان فدرال برای محاکمه اسدی و همدستانش به دو اتهام ”اقدام به‌عمل تروریستی با قصد قتل“ و ”شرکت در یک گروه تروریستی“ اعلام موافقت کرده بود.

رژیم آخوندی، خشمگین از انتقال جمعی مجاهدین به آلبانی، وحشت‌زده از قیام دی۹۶ و نگران از اعتبار فزاینده بین‌المللی شورای ملی مقاومت و رئیس جمهور آن، درصدد ترور خانم رجوی و برجسته‌ترین میهمانان آمریکایی و اروپایی در ویلپنت بود.

اسدی در پوش رسمی دیپلمات یک مأمور باسابقه وزارت اطلاعات و رئیس ایستگاه وزارت اطلاعات در اتریش به‌عنوان پایگاه اصلی وزارت اطلاعات در اروپا بود. او روز ۷تیر۱۳۹۷ شخصاً یک بمب شدیدالانفجار TATP را در لوکزامبورگ تحویل امیر سعدونی و نسیمه نعامی برای کارگزاری در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در ویلپنت داد.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، به مدت ۷ساعت با ارائه اسناد و مدارک شهادت داد و مشخص کرد که این عملیات بزرگ تروریستی در شورای عالی امنیت رژیم به ریاست روحانی تصویب شده و خامنه‌ای دستور اجرای آن را داده است. وی تأکید کرد علاوه بر اسدی و دیگر تروریستهای دستگیر شده به‌عنوان عاملان این جنایت، آمران واقعی یعنی خامنه‌ای، روحانی، ظریف و سردژخیم محمود علوی وزیر اطلاعات باید محاکمه شوند. این لازمه متوقف کردن تروریسم افسارگسیخته آخوندهاست.

خانم مریم رجوی روز ۳۰تیر در گردهمایی جهانی ایران آزاد توطئه بمب‌گذاری در ویلپنت را جزو بزرگترین طرح‌های تروریستی تاریخچه ۴۰ساله رژیم در اروپا خواند و گفت: این نشان می‌دهد که رژیم، مقاومت ایران را تهدید اصلی موجودیت خود می‌داند و برای مقابله با آن از ارتکاب هیچ جنایتی رویگردان نیست، به‌نحوی که مقام‌های رسمی خودش را هم برای نقل و انتقال و تحویل دادن بمب به‌صحنه می‌فرستد. وی افزود یک سیاست قاطع تنها گزینه درست برای ممانعت از گسترش تروریسم رژیم ایران است. وی بر ضرورت بستن سفارتها و نمایندگیهای رژیم تأکید کرد و گفت عوامل و مزدوران رژیم تحت پوشش‌های تجاری، فرهنگی، مذهبی، خبرنگاری و یا با ماسک مخالف، پناهنده و سیتی‌زن باید از اروپا و آمریکا اخراج شوند.

شماری از شخصیتهای برجسته در گردهمایی ویلپنت به‌عنوان شاکیان خصوصی در این پرونده حضور دارند. سیداحمد غزالی نخست‌وزیر پیشین الجزایر، سناتور توریسلی از آمریکا، جولیو ترتزی وزیر خارجه پیشین ایتالیا، اینگرید بتانکور کاندید ریاست‌جمهوری در کلمبیا و نمایندگان پارلمان انگلستان باب بلکمن و راجر گادسیف در این شمارند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹مرداد۹۹ (۳۰ژوئیه۲۰۲۰)