728 x 90

دولت روحانی در گرداب بحرانهای اقتصادی

دولت روحانی در گرداب بحرانهای اقتصادی
دولت روحانی در گرداب بحرانهای اقتصادی

۲۵ کارشناس اقتصادی رژیم طی نامه‌یی به دولت روحانی و بانک مرکزی رژیم، پیامدهای «خطرناک» سیاست جاری در بازار بورس را گوشزد کرده و نوشتند: «وضعیت فعلی بورس و ادامه آن به‌شدت بحران‌خیز و همراه با تخریب بیشتر وضعیت اقتصاد کلان خواهد شد... پیآمد ادامه روند فعلی بازار بورس افزایش بیشتر تورم و نرخ ارز خواهد بود».

۲۵ کارشناس رژیم از روحانی خواستار «عرضه بدون تعلل داراییهای بورسی دولت» و «شتاب‌دهی به عرضه‌های اولیه شرکتها» به بورس شدند.

خبرگزاری پانای رژیم نوشت: «نامه ۲۵ اقتصاددان به دولت و بانک مرکزی از ابتدا تا انتها خبر از بحرانی می‌دهد که دیر یا زود گریبان بورس و دولت را خواهد گرفت». (خبرگزاری پانا ۱۷تیر۹۹)

آخوند روحانی روز سه‌شنبه به‌دنبال شکسته‌شدن حباب تبلیغاتی‌اش در مورد بازار بورس و علم کردن آن به‌عنوان شاخص رونق اقتصادی، در یک فرار به جلو وقیحانه و مضحک اعلام کرد: «رشد شاخصهای بورس باید طبق پایه‌های علمی دقیق و بر اساس منطق بازار سرمایه پیش برودٰ».

وی با قبول ناگزیر بخشی از خواسته‌های کارشناسان اقتصادی رژیم گفت: «تمامی دستگاههای دولتی موظف به عرضه سهام شرکتها در بورس هستند». (خبرگزاری تسنیم ۱۷تیر۹۹)

خبرگزاری نیروی تروریستی قدس دعاوی جهانگیری معاون اول روحانی در مورد سامان دادن به زندگی مردم را در جنگ گرگها به تمسخر گرفت و نوشت: «طی کمتر از سه سال فعالیت دولت دوازدهم، هر متر مربع مسکن در تهران ۱۴.۵میلیون تومان گرانتر شده است، دلار رشد ۴۷۲درصدی داشته، سکه ۷۰۰درصد گران شده و برخی اقلام خوراکی هم‌چون رب گوجه فرنگی، چای و گوشت بیش از ۲۰۰درصد افزایش قیمت داشت و اقلام دیگر طی این مدت بیش از ۱۲۰درصد افزایش قیمت داشته‌اند».

این منبع افزود: «فقط در سه ماهه اخیر نرخ ارز ۳۸درصد رشد داشته است». (خبرگزاری تسنیم ۱۷تیر۹۹)

روزنامهٔ حکومتی جهان صنعت در مورد صعود مداوم قیمت ارز نوشت: «در پشت‌پرده (بحران ارز) باید به‌دنبال رد پای سیاست‌هایی بگردیم» که «در طول چهار دهه گذشته» «نتیجه‌ای جز انباشت نقدینگی در اقتصاد به‌نفع دلالان و کاهش نرخ سرمایه‌گذاری در بازارهای اقتصادی به همراه نداشته است».

این روزنامه افزود: «در نبود دلارهای نفتی»، «دیگر ارزی در خزانه نمانده که دولت بخواهد آن را صرف امورات اقتصادی کند» و در همین حال، «انحصارات شکل گرفته در بازارهای اقتصادی نتیجه‌یی جز خروج تدریجی سرمایه‌گذاران از کشور را به همراه نداشته است». (روزنامه حکومتی جهان صنعت ۱۷تیر۹۹)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/67d0a828-e916-4327-a1bd-e5afdb383502"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات