728 x 90

دعوا بر سر تقسیم تقصیر کشتار کرونا

ازدحام جمعیت در  وسائل حمل و نقل عمومی
ازدحام جمعیت در وسائل حمل و نقل عمومی

دعوا بر سر تقسیم تقصیر کشتار کرونا، در روزنامه‌های حکومتی چهارشنبه ۸آبان حاکی از ادامه بی‌عملی نظام در مقابل مردم است.

روزنامه حکومتی وطن امروز به تاریخ ۸آبان نوشته است: «ایران رتبه دوم تعداد کشته‌ها و مبتلایان روزانه کرونا در جهان را دارد و می‌توان به‌راحتی گفت سیاست‌های دولت برای مقابله با کرونا شکست‌خورده است».

این روزنامه در ادامه افزوده است: «کارشناسان بارها گفته‌اند به غیر از محدودیت‌های شدید کرونایی باید دولت زنجیره انتقال کرونا را قطع کند. هم‌اکنون اماکن عمومی، ناوگان حمل و‌نقل عمومی به‌ویژه مترو و اتوبوس و مسافرت‌ها، زنجیره انتقال کرونا را تقویت می‌کند و نخستین و کاراترین اقدام تعطیلی متناوب در این باره است؛ چیزی که دولت به آن اعتقاد ندارد و در برابر این پیشنهاد مقاومت می‌کند».

آرمان هم در شماره امروز خود با حمله به باند خامنه‌ای اقدامات این باند را سبب اشاعه ویروس دانسته و نوشته است: «چند روز پیش درهای ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد بر روی برخی از افراد گشوده می‌شود اگر بحث «زور» است که عده‌یی درهای استادیوم را باز کنند تا بتوانند مراسمات سازمان متبوع‌شان را برگزار کنند، یک بحث دیگری است و باید دستگاههای نظارتی به این موضوع ورود کنند. به‌طور یقین این مراسم بدون اخذ مجوزهای قانونی صورت گرفته است. عده‌یی از افراد جامعه دهان‌کجی به حق حیات مابقی مردم می‌کنند».