728 x 90

دستگیری یکی از عوامل ترور رژیم آخوندی در سوئد

دستگیری یکی از عوامل ترور رژیم آخوندی در سوئد
دستگیری یکی از عوامل ترور رژیم آخوندی در سوئد

یکی از عوامل ترور رژیم در کشورهای اروپایی در سوئد دستگیر شد.

روزنامه آفتون بلادت نوشت: مرد ۴۶ساله توسط پلیس امنیتی سوئد دستگیر و در ۷ماه گذشته در بازداشت بوده است. اطلاعات جدید او را به یک سری حملات رژیم ایران در چندین کشور اروپایی متصل می‌کند. مأموریت او شناسایی را به‌عهده داشته است.

 

این روزنامه می‌افزاید: یکی از مدارکی که هنگام دستگیری جاسوس رژیم آمده خبرنگار یک کانال تلویزیون هلند است که هم‌اکنون تحت حفاظت پلیس قرار دارد. عکسهایی از خانه و محل استودیوی تلویزیونی این خبرنگار در دست این عامل رژیم ایران بوده است.

مقامات دولتی سوئد اعلام کردند که جاسوس رژیم ایران تقریباً ۱۰سال پیش از ایران خارج شده و چند سال قبل به تابعیت سوئد درآمده و به‌عنوان یک خبرنگار آشنا به زبان عربی مشغول جاسوسی بوده است.

 

آفتون بلادت نوشت: پرونده در کل بالغ بر ۱۷۰۰صفحه می‌شود. در ضمن یک ضمیمه‌ٔ این پرونده شامل مکالمات تلفنی ضبط شده مخفی در طول سال ۲۰۱۸ و همچنین پیام‌های «واتس آپ» می‌باشد که «خیلی حجیم» است.

 

در ادامه همین گزارش آمده است: در تاریخ ۲۸سپتامبر ۲۰۱۸، پلیس امنیت دانمارک به یک ملک در جزیره زلاند حمله کرد. در طی این عملیات، پل Öresund بسته شد. بعداً، مقامات دانمارکی اظهار داشتند که در این پرونده، برنامه‌های حمله از سرویس اطلاعاتی رژیم ایران علیه (یک مخالف رژیم) در دانمارک متوقف شده است. در همین مورد، یک مرد نروژی در ۲۱اکتبر در گوتنبرگ دستگیر شد که مظنون به جاسوسی پناهندگان و آماده شدن برای قتل بود که بعداً به دانمارک استرداد شد.

 

اتحادیه اروپا در ژانویه سال جاری تحریم‌هایی را علیه سرویس اطلاعاتی رژیم ایران(وزارت اطلاعات) اعمال کرده است.

 

خاطر نشان می‌شود کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت روز ۲۰آبان۹۷طی اطلاعیه‌یی اعلام کرد:

محمد داوودزاده لولویی ۳۹ساله یک مأمور وزارت اطلاعات که روز ۲۱اکتبر به‌ درخواست دولت دانمارک به هنگام بازگشت از ایران در فرودگاه یوتوبری سوئد دستگیر شد، از ۱۰سال پیش به خدمت وزارت اطلاعات درآمده است. وی به‌خاطر مشارکت در توطئه تروریستی علیه هموطنان عرب در دانمارک تحت پیگرد بود. ارتباطات فعال او با سفیر و سفارت رژیم در نروژ بار دیگر این حقیقت را اثبات می‌کند که سفارتها و نمایندگی‌های رژیم آخوندی و دیپلمات‌های آن، فعالانه و با سوءاستفاده از تسهیلات دیپلماتیک در تروریسم و جاسوسی مشارکت دارند. شمار قابل توجهی از مأموران نیروی تروریستی قدس و وزارت بدنام اطلاعات در پوشش دیپلماتیک در کشورهای مختلف جهان به جنایت مشغولند و به نوبه خود شبکه‌های مزدوران رژیم را تحت عناوین متفاوت اداره و تغذیه می‌کنند. در ماه‌های اخیر علاوه بر اسدالله اسدی (دیپلمات رژیم در اتریش) که در بلژیک زندانی است، دو دیپلمات‌تروریست دیگر رژیم از هلند و یک دیپلمات‌تروریست دیگر از فرانسه اخراج شده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات