728 x 90

دستگیری ۳نفر در ارتباط با ترور دکتر آلخو ویدال کوادراس و تقویت فرضیه رد پای رژیم ایران

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

دستگیری ۳نفر در ارتباط با ترور دکتر آلخو ویدال کوادراس و تقویت فرضیه رد پای رژیم ایران

ضرورت پیگرد و محاکمهٔ کلیهٔ مسئولان و دست‌اندرکاران، تعطیل سفارت رژیم و نام‌گذاری تروریستی سپاه و اطلاعات آخوندها

 

رسانه‌های اسپانیایی در روز ۳۰آبان گزارش کردند: «۳نفر مظنون به ارتباط با حمله به آلخو ویدال کوادراس دستگیر شدند» و خاطرنشان کردند «این دستگیری‌ها فرضیه به‌اصطلاح ”ردپای ایرانی“ را تقویت می‌کند» که مرتبط با روابطی است که او «از زمانی که عضو پارلمان اروپا در سال‌های ۱۹۹۹-۲۰۱۴ بوده، با مخالفان ایرانی حفظ کرده است»(ال پائیس ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

روزنامه تایمز لندن نیز در ارتباط با این دستگیری‌ها و به‌نقل از رسانه‌های اسپانیایی نوشت: «پلیس وجود به‌اصطلاح ”ردپای ایرانی“ را تأیید کرده است که نشان می‌دهد این حمله به‌دلیل رابطه قربانی با مخالفان ایرانی صورت گرفته است»(تایمز ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

هم‌زمان دیلی میل در مورد زن انگلیسی دستگیرشده نوشت: «شریک زندگی زن انگلیسی ”یک مسلمان شیعه افراطی“ است که یک قاتل را برای قتل این سیاست‌مدار قدیمی استخدام کرده است»(دیلی میل ۲۱نوامبر ۲۰۲۳).

هفته قبل خبرگزاری فارس سپاه پاسداران در روز ۲۳آبان(۵روز پس از سوءقصد تروریستی علیه نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا) به‌نقل از یک «منبع آگاه» با لجن‌پراکنی و ادبیات شناخته‌شده دژخیمان نوشت: «جمهوری اسلامی رسماً به تمام کشورهای میزبان گروه‌های تروریستی اعلام کرده که میزبانی از منافقین و سایر گروه‌های تروریستی برای آنها هزینهٔ جدی در بر خواهد داشت... این منبع آگاه با اشاره به ماجرای ترور آلخو کوادراس تصریح کرد: دولت اسپانیا نیز بهتر است در سناریوی نخ‌نمای منافقین بازی نکند... اسپانیا باید بداند هر گونه میزبانی از منافقین یا بازی در منجلاب آن‌ها، هزینه جدی برای آنها در پیش خواهد داشت».

این یک روش شناخته‌شدهٔ دیکتاتوری دینی و تروریستی که ابتدا مخالفان خود را چه مستقیماً و چه از طریق نیابتی‌ها و نفوذی‌های رنگارنگ‌شان شیطان‌سازی و در مراحل بعد به حذف فیزیکی آنها مبادرت می‌کند. وزارت‌خارجه ملایان در ۴آبان ۱۴۰۱ آقای آلخو ویدال کوادراس و کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت را در صدر لیست سیاه خود قرار داد و به‌موازات آن ایادی اروپایی رژیم با کثیف‌ترین برچسب‌ها او و کمیته‌بین‌المللی را مورد حمله قرار دادند. اتحادیه اروپا و کشورهای عضو باید با قاطعیت با سیاست پخش اطلاعات دروغ و شیطان‌سازی رژیم آخوندی مقابله کنند و نیابتی‌های سیاسی و شبکه نفوذی‌های آن در دوایر سیاسی اروپایی را افشا و خنثی نمایند.

به‌خدمت گرفتن باندهای جنایتکار برای تصفیه و ترور مخالفان نیز روش شناخته‌شدهٔ فاشیسم دینی حاکم بر ایران است. به‌عنوان مثال در مارس ۲۰۱۸ در توطئه نافرجام انجام انفجار بزرگ در جشن نوروزی مجاهدین در تیرانا که با حضور ده‌ها شخصیت اروپایی و آمریکایی برگزار می‌شد، برای اجرای آن باندهای جنایتکاری را از ترکیه و بالکان تحت نظارت نیروی قدس به‌کار گرفت. مدیرکل پلیس آلبانی در کنفرانس مطبوعاتی ۲۳اکتبر ۲۰۱۹ جزییات مربوط به این باندها و ارتباطات آنها با نیروی تروریستی قدس را فاش کرد.

۲حملهٔ تروریستی به یک ساختمان متعلق به پشتیبانان شورای ملی مقاومت ایران در شمال پاریس در ۱۰ و ۲۱خرداد امسال(۳۱می‌ و ۱۱ژوئن ۲۰۲۳) نیز به همین شیوه انجام شد.

از این‌رو پیگرد و محاکمهٔ کلیهٔ عاملان و آمران و مسئولان توطئه ترور دکتر ویدال کوادراس، هم‌چنین تعطیل سفارت رژیم و نامگذاری تروریستی سپاه و اطلاعات آخوندها برای امنیت اسپانیا و تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بسیار ضروری است. او پیوسته تأکید می‌کرد، بستن سفارت‌ها و نمایندگی‌های رژیم ایران در اروپا، اخراج مأموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران و مجازات مزدوران ضرورت مقابله با تروریسم افسارگسیخته فاشیسم دینی و ممانعت از گسترش آن است.

مقاومت ایران از مقامات و ارگان‌های ذیربط در اسپانیا می‌خواهد در نخستین فرصت برای اطلاع افکار عمومی به انتشار همهٔ اسناد و افشای همهٔ جزئیات این پرونده مبادرت کنند. پرونده ترور نایب‌رئیس پیشین پارلمان اروپا که از افتخارات سیاسی تاریخ معاصر اسپانیاست و نقش رژیم ایران در این جنایت ضدانسانی و نفرت‌انگیز باید در دادگاه جنایی بین‌المللی و شورای امنیت ملل متحد مورد رسیدگی قرار بگیرد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

اول آذر ۱۴۰۲ (۲۲ نوامبر ۲۰۲۳)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/79de3d7d-0c0d-4cf6-b45a-71ef74f7a4ed"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات