728 x 90

دستگیری ۵مظنون دیگر در پرونده تأمین مالی حزب‌الله در کویت

کویت- عکس از آرشیو
کویت- عکس از آرشیو

دستگاه امنیتی کشور کویت ۵مظنون دیگر را در ارتباط با پرونده تأمین مالی حزب‌الشیطان لبنان را دستگیر کرد. افراد مظنون در این پرونده به پولشویی برای حزب‌الشیطان در کویت و تأمین مالی و ارتباط با اقدامات تروریستی و قاچاق مواد مخدر حزب‌الشیطان در سوریه و یمن متهم هستند.
روزنامه کویتی القبس روز پنجشنبه ۱۱آذر، به‌نقل از یک منبع آگاه در دستگاه امنیتی کویت از دستگیری ۵مظنون جدید در پرونده تأمین مالی حزب‌الشیطان پرده برداشت.
دستگاه امنیتی کویت با بیان این‌که تاکنون مجموع متهمان این پرونده به ۲۳نفر افزایش یافته که ۱۲نفر از آنها با صدور قرار بازداشت از سوی قاضی تجدیدنظر تا ۱۳ این ماه در بازداشت موقت خواهند بود.
بر اساس اعلام این روزنامه علاوه بر ادامه روند تحقیقات درباره این ۵مظنون جدید، انتظار می‌رود حکم بازداشت دو متهم دیگر نیز تمدید شود.
این تحولات با گذشت مدتی طولانی از تحقیقات ماراتنی که از سوی دستگاه امنیتی کویت و دادستانی کل این کشور انجام شده و تنها پس از گذشت ۳۰روز از دستگیری متهمان قبلی این پرونده رخ می‌دهد و احتمال می‌رود تعداد بیشتری از متهمان جدید در ارتباط با این پرونده بازداشت شوند.
به گفته منابع این روزنامه در این پرونده که از سوی دستگاه امنیت کشور کویت به آن رسیدگی می‌شود، تحقیقات و بررسیها در روند بازجویی از دیگر متهمان هم‌چنان ادامه دارد تا نتیجه‌گیریهای لازم و ارتباطات آنها با متهمان اصلی مشخص شود.
از این پیش‌تر، در ماه گذشته پس از دستگیری افراد متهم به تأمین مالی حزب‌الشیطان لبنان در کویت، دستگاه امنیتی این کشور نام ۱۰۰تبعه خارجی از ملیتهای مختلف که اغلب آنها لبنانی هستند را در لیست افراد ممنوع از تمدید مجوز اقامت در کویت قرار داد. دلیل این اقدام ارتباط مستقیم یا غیرمستقیم این افراد با حزب‌الشیطان لبنان عنوان شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات