728 x 90

درگذشت مجاهد کبیر و والا عباس مدرسی‌فر عضو شورای ملی مقاومت ایران در آلبانی با ۶۰سال سابقه مبارزاتی و ۱۴سال زندان در دیکتاتوری شاه

مجاهد کبیر و والا عباس مدرسی‌فر
مجاهد کبیر و والا عباس مدرسی‌فر

درگذشت مجاهد کبیر و والا عباس مدرسی‌فر عضو شورای ملی مقاومت ایران در آلبانی با ۶۰سال سابقه مبارزاتی و ۱۴سال زندان در دیکتاتوری شاه. او دارای طولانی‌ترین سابقه مبارزاتی و مقاومت و ایستادگی در برابر شاه و شیخ است

قهرمان پاکباز مجاهد خلق عباس مدرسی‌فر متولد ۱۳۱۷ در تهران، در جریان مبارزات علیه رژیم سلطنتی در سال۱۳۴۱ در بازار تهران با گروه مؤتلفه آشنا شد. او در ۱۳۴۳ در پرونده حسنعلی منصور نخست‌وزیر شاه دستگیر و به حبس ابد محکوم شد اما به‌محض آشنایی با مجاهدین در اوایل سال۱۳۵۱ در زندان قصر به‌طور حرفه‌یی به مجاهدین پیوست.

عباس مدرسی‌فر تنها عنصر قدیمی مقاوم و پایدار در مؤتلفه بود که حاضر به ندامت و تسلیم به شاه و شیخ نشد و در سفری پرافتخار که ۵۰سال به درازا کشید با درد و رنج و با آزمایشات بسیار تا آخرین نفس طریق مجاهدت پیشه کرد.

این مجاهد کبیر در سلسله عملیات گردانی ارتش آزادیبخش ملی ایران و سلسله عملیات بزرگ آفتاب، چلچراغ و فروغ جاویدان شرکت داشت. در عملیات فروغ پایش حین حمل مجروحان در تصادف خودرو شکست.

قهرمان پاکباز مجاهد خلق سال‌ها در زندانهای کرمانشاه و اوین به‌سر برد و سرانجام در آبان ۱۳۵۷ با قیام خلق از زندان شاه آزاد شد. حبیب‌الله عسکراولادی و اسدالله لاجوردی و ابوالقاسم سرحدی‌زاده و کاظم بجنوردی از حزب موسوم به ملل اسلامی که همگی به چاکری خمینی شتافتند عباس را به‌خوبی می‌شناختند با او کینهٔ حیوانی داشتند و سایه‌اش را هم با تیر می‌زدند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات