728 x 90

درگذشت مادر مجاهد فاطمه فداییان (مادر محمد) در لندن - پیام تسلیت خانم مریم رجوی

درگذشت مادر مجاهد فاطمه فداییان (مادر محمد)
درگذشت مادر مجاهد فاطمه فداییان (مادر محمد)

مادر مجاهد فاطمه فداییان(مادر محمد) پس از عمری رنج و تلاش در دو دیکتاتوری شاه و شیخ و ۴۳سال حمایت و همراهی با مجاهدین در مبارزه با ارتجاع و استبداد مذهبی روز دوشنبه ۱۵شهریور۱۴۰۰ در ۸۸سالگی در لندن درگذشت و به رحمت ایزدی پیوست.

مادر محمد که از نوجوانی همراه با خانواده طرفدار دکتر مصدق بود، در فعالیتها و تظاهرات علیه دیکتاتوری شاه شرکت می کرد و پس از انقلاب ضد سلطنتی از طریق فرزندانش که هوادار مجاهدین بودند با اهداف و فعالیتهای ضد ارتجاعی و ضد استبدادی مجاهدین آشنا شد و به هواداری و حمایت پرداخت.

مادر محمد که پس از تشدید سرکوب و خفقان مطلق آخوندی، در سال۶۵ همراه با خانواده از ایران خارج شد، از همان ابتدا به صورت تمام وقت در دفتر هواداران مجاهدین در انگلستان شروع به فعالیت کرد و تا آخرین روزهایی که قدرت راه رفتن داشت در تظاهرات و جلسات شرکت می کرد. نسبت به مرزبندی های سیاسی و مواضع انقلابی مجاهدین بسیار حساس و غیرتمند بود و همیشه از ارزشها و خطوط سازمان دفاع میکرد.در برنامه های همیاری ملی با سیمای آزادی پیشقدم بود و علاوه بر کمک های بی دریغ خودش، دیگران را نیز به کمک تشویق می کرد.

مادر روحیه‌ای سرشار و جنگنده داشت و در سخت‌ترین شرایط مشوق هواداران برای تلاش بیشتر بود و و نوید پیروزی محتوم بر اهریمنان حاکم بر کشورمان را می داد.

برای پیشبرد فعالیتهای مقاومت از هیچ کمکی فروگذار نمی کرد و خانه و کاشانه و زندگی اش را در اختیار فرزندان مجاهدش قرار می داد.

مادر محمد برای دیدار فرزندان مجاهدش به اشرف سفر کرد و در میان خواهران مجاهد سر از پا نمی‌شناخت. او حتی در دوران بیماری دست از تلاش برنمی‌داشت و در فکر وظایف و تعهداتش بود.

 

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

درگذشت مادر بزرگوار و مجاهد، فاطمه فداییان (مادر محمد) را به بستگان و نزدیکان وی و همچنین تمامی هوادران مجاهدین در انگلستان از صمیم قلب تسلیت می‌گویم. او بیش از سه‌دهه از دوران تبعید را در حمایت و هواداری از مجاهدین و مقاومت ایران به تلاش و مجاهدت گره زد و عزم جزم او برای همه دوستان و یارانش در مقاومت ایران ستودنی و انگیزاننده بود.مادر محمد در این سالهای آخر برغم بیماری حتی بر روی صندلی چرخدار،‌ در کنار مجاهدین و مقاومت ایران در همه فعالیتها گردهمایی شرکت می کرد و از هر کمکی هرگز دریغ نورزید. درود به روان پاک او و نسل این شیرزنان که با ایمانی استوار در برابر رژیم ولایت فقیه قیام کردهاند و عهد کرده‌اند ایران را از لوث وجود این رژیم زن‌ستیر و ضد بشر پاک و پاکیزه کنند.

قطعا او در کنار مادران شهیدان و جاودانه فروغها روحش قرین رحمت خداست و یاد گرامی‌اش با همه مهر و محبت و آن نگاه همیشه خندان همیشه با ماست.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات