728 x 90

درگذشت اتو برنهارد شخصیت برجسته آلمانی، حامی بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی

اتو برنهارد شخصیت برجسته آلمانی حامی بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان
اتو برنهارد شخصیت برجسته آلمانی حامی بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان

درگذشت اتو برنهارد شخصیت برجسته آلمانی

حامی بزرگ مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی

عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد ادنائر به مدت ۲۰سال

نماینده پارلمانهای فدرال و ایالتی به مدت ۲۴سال

 

اتو برنهارد از برجسته‌ترین شخصیتهای سیاسی آلمان که طی دو دهه در کازرارهای سیاسی و بین‌المللی مقاومت ایران برای مقابله با توطئه‌ها و جنایات تروریستی دیکتاتوری آخوندی، در منتهای صمیمیت به حمایت از مجاهدان اشرفی و رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برخاست، روز جمعه ۱۶مهر، بر اثر بیماری سرطان در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

اتو برنهارد از رهبران حزب دمکرات‌مسیحی، که ۲۴سال نماینده پارلمانهای فدرال و ایالتی، ۲۰سال عضو هیأت‌رئیسه بنیاد کنراد آدنائر، ۲۷سال رئیس بنیاد هرمان الرز بود. ، در سالهای پس از کودتای ۱۷ژوئن و بمباران و محاصره اشرف به حمایت و یاری از مقاومت و مردم ایران برخاست.

در تابستان ۱۳۸۶ به‌دیدار بستگان و یاران مجاهدان اشرفی که در برلین در مقابل وزارت‌خارجهٔ آلمان در اعتراض به گروگانگیری اشرفیان توسط مالکی در اعتصاب غذا بودند رفت و همزمان در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار آزادی گروگانها در عراق شد. .

در همین سال اتو برنهارد از جمله ۱۸نمایندهٔ مجلس فدرال آلمان بود که با امضای بیانیه‌یی خواستار بررسی علل گزارش دهی در مورد مجاهدین خلق و شورای ملی مقاومت در گزارشهای سالانه اداره حراست و حذف آن شدند.

اتو برنهارد در چند دیدار مارتین‌ کوبلر را که به‌عنوان نمایندهٔ ملل متحد در عراق به‌دشمنی با اشرفیان و همراهی و همدستی رژیم آخوندی برخاسته بود، مورد بازخواست قرار داد و او را یک دروغگو نامید.

وی از سال۱۳۹۰ ریاست کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد را به مدت ۱۰سال به‌عهده داشت و با تلاشهای ارزشمند و پیگر خود این کمیته را هدایت کرد و شخصاً در تمامی فعالیت‌ها و دیدارهای کمیته با اعضا و نمایندگان مقاومت و دیگر مدافعان و حامیان اشرفیها حضور داشت و در دیدارهای خانم مریم رجوی از آلمان از رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت استقبال کرد.

اتو برنهارد در گردهماییهای بزرگ مقاومت ایران شرکت و سخنرانی می‌کرد.

او که پیوند عمیقی با اشرفیان و آرمان آزادی ایران داشت، همیشه سخنرانیهایش را با عبارت «سلام ایران، سلام اشرف» به‌پایان می‌برد و می‌گفت: «من یک اشرفی هستم».

 

اتو برنهارد ۳بار همراه با هیأتهایی از شخصیتهای سیاسی آلمان به‌اشرف۳ رفت و با اشرفیان از نزدیک گفتگو کرد. در یکی از این دیدارها او عکس نمادین ساختمان اصلی مجلس فدرال آلمان را به «مدیر اشرف۳» خواهر مجاهد زهره اخیانی به‌عنوان نماینده اشرفیان اهدا کرد.

اتو برنهارد همراه با نمایندهٔ مجلس فدرال مارتین پاتسلت کتابی تحت عنوان «مجاهدین خلق ایران - داستان مبارزه‌یی بی‌نظیر بر علیه دیکتاتوری و برای آزادی» نوشته است.

 

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

به یاد دوست و حامی مردم و مقاومت ایران در آلمان، اتو برنهارد

درگذشت دوست ارزشمند مردم و مقاومت ایران آقای اتوبرنهارد را به مردم آلمان و به‌ویژه حامیان مقاومت ایران در این کشور و هم‌چنین به آزادیخواهان جهان تسلیت می‌گویم.

آقای برنهارد یکی از شخصیتهای سیاسی آلمانی بود که از همان ابتدا با اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال رژیم ایران مرزبندی خود را با سیاست مماشات و چشم بستن به نقض حقوق‌بشر در ایران ترسیم کرد.

او که نماینده مجلس آلمان و عضو هیأت‌مدیره بنیاد کنراد آدنائر بود همواره از پیشتازان آزادی ایران، مجاهدان اشرفی، قاطعانه دفاع می‌کرد و در مقابل حملات وحشیانه مزدوران خامنه‌ای همواره می‌خروشید و جبهه‌ای بزرگ برای محکومیت جانیان تشکیل داد.

وی از جمله کسانی بود که در برابر برچسب تروریستی اتحادیه اروپا فعالیت‌های ارزشمندی در سطح اروپا داشت و در این راستا نقش برجسته‌ای ایفا کرد.

به‌دلیل شناخت از ماهیت ضدبشری دیکتاتوری آخوندی و اعتقاد عمیقش به ارزشهای انسانی و آزادی و دمکراسی، به حقانیت مقاومت ایران اعتقاد داشت و در کنار سایر شخصیتهای آلمانی نقش تعیین‌کننده‌ای در مقابله با توطئه‌های رژیم آخوندی در آلمان و مجامع بین‌المللی ایفا کرد.

درگذشت اتو برنهارد را به خانواده او از صمیم قلب تسلیت می‌گویم و برای آنها صبر و بردباری آرزو می‌کنم. یاد و نام این شخصیت بزرگ آلمانی در تاریخچه مقاومت ایران ثبت است و در خاطره مردم ایران ماندگار خواهد بود.

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/eb72e847-febd-478f-9224-3989092e8320"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات