728 x 90

دروغ و بی‌عملی؛‌ گامی در مسیر سونامی

دروغ‌گویی، لاپوشانی و بی‌عملی رژیم آخوندی در مقابل انتشار ویروس کرونا، خشم و حیرت دیگران را برانگیخته است.

یک عضو هیئت‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی در تهران گفت: «در شرایطی قرار داریم که شهرهای بزرگ را باید قرنطینه کنیم، در غیر این‌صورت شیوع این بیماری سونامی‌وار پیش می‌رود».(خبرگزاری حکومتی ایسنا ـ‌ رفیعی‌تبار، عضو هیئت‌ علمی دانشگاه علوم پزشکی موسوم به بهشتی در تهران)

قرنطینه، بستن راههای ورودی و خروجی ویروس، اطلاع‌رسانی و خدمات رایگان نخستین گام عملی برای مقاله با گسترش ویروس مرگبار است.

اما در نظام آخوندی راههای اصلی مقابله با ویروس مسدود است.

نمکی، وزیر بهداشت رژیم: «ما این را بارها عرض کردیم که ما سیستم قرنطینه به‌گو‌نه‌ای که قبلاً مطرح بود را امروز به‌عنوان کار صددرصد علمی نمی‌پذیریم».

اما روش علمی در نظام ولایت، بعد از یک ماه لاپوشانی، توسط نماینده خامنه‌ای در سایت پاسداران منتشر شد:

«۱. صدقه روزانه
۲. خواندن آیت‌الکرسی
۳. استغفار
۴. قربانی».(سایت حکومتی جوان آنلاین ـ توئیت آخوند ماندگاری ۵اسفند ۹۸)

آخوند روحانی: «قرنطینه محله و شهر را نداریم. آنچه قرنطینه است، قرنطینه فرد است. بنابراین مردم به این فکر نباشند که فروشگاهی یا شهری بسته می‌شود و یا قرنطینه عمومی ایجاد می‌شود».

امیر محبیان، یک کارشناس حکومتی، با اشاره به عواقب لاپوشانی و نگرانی از فرجام کار در شعله‌های اعتراض مردم گفت: «پنهان‌کاری راه درستی برای مدیریت بحران نیست بلکه راهی پرشیب برای بردن کشور به سمت بحران است. اگر دولت و مجلس آینده به سمت گشودن گره‌ها و رفع مشکلات نروند کشور با بحرانها و اعتراضات جدی روبه‌رو خواهد شد».