728 x 90

درست کردن پاپوش و آزار زندانیان توسط رئیس و حفاظت زندان

زندان گوهردشت کرج
زندان گوهردشت کرج

غلامرضا ضیایی رئیس سابق و محمدی رئیس حفاظت زندان گوهردشت با پاپوش درست کردن برای زندانیان اقدام به سرپوش گذاشتن بر کارهای خلاف خود و آزار زندانیان می‌کنند.

بر اساس گزارشهای دریافتی یک زندانی به‌نام وحید بیگلری، از جمله کسانی است که ضیایی و محمدی برای او پرونده‌سازی دروغین کرده و او را به زندان قزلحصار منتقل کرده‌اند.

وحید بیگلری، که کار آرایشگری زندانبانان را نیز انجام می‌داد، در بهمن‌ماه ۹۷، ساعت ۷شب پس از آمار شامگاهی برای اصلاح موی سر یکی از زندانبانان فراخوانده شد. هنگامی که او برای انجام کارش در محل همیشگی حاضر شد، او را به سالن دیگری در بند ۱۰ بردند. پس از ساعتی که او مشغول اصلاح سر نفرات بود، مأموران اعلام کردند که باید محل را بگردند. پس از گشتن محل، مأموران اعلام کردند که در داخل سطل زباله، یک کیف حاوی ۶عدد گوشی بزرگ با شارژ هندزفری پیدا کرده‌اند و او را مقصر این کار دانستند.

وحید بیگلری، پس از ضرب ‌و شتم توسط زندانبانان، توسط رئیس حفاظت محمدی تهدید به مرگ شد. محمدی همچنین او را تهدید کرد که وی را به بند زندانیان خطرناک می‌فرستد. محمدی سپس چند کیسه مواد مخدر آورده و با ضرب ‌و شتم قصد داشت از او اعتراف بگیرد که مواد مخدر نیز مال او بوده است. وقتی محمدی با انکار وی مواجه شد، از وی خواست اعتراف کند مواد و گوشیها را از پلیسی گرفته است.

منبع اضافه می‌کند: محمدی سرانجام یکی از مأموران را با ضرب ‌و شتم مجبور کرد که گوشیها را گردن بگیرد.

وحید بیگلری سپس به انفرادی منتقل و به‌شدت شکنجه شد. برای او پرونده‌سازی کردند که میزان ۳۰۰گرم مواد مخدر داشته و به وی اتهام نگهداری از مواد مخدر زده شد. او سپس به اداره مواد مخدر منتقل و مدت سه روز مورد ضرب ‌و شتم قرار گرفت. ضرب ‌و شتم او به حدی شدید بود که بدنش زخمهای عمیقی برداشت. به‌طوری که او را مدت یک ماه در سلول انفرادی نگه‌داشتند تا از محل زخمهایش آثاری باقی نماند. وی طی این مدت بدون حکم قضایی ممنوع‌الملاقات و محروم از تماس با خانواده بود.

محمد بیگلری سپس بدون حکم قضایی به زندان قزلحصار منتقل شد.

این زندانی مدت ۵سال است که به اتهام آدم‌ربایی بلاتکلیف در زندانهای گوهردشت و قزلحصار محبوس بوده است. او هم‌اکنون بدون شاکی و بلاتکلیف است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات