728 x 90

دادگستری آمریکا تشکیل پرونده شکایت برای توقیف محموله موشکها و نفتی رژیم ایران را اعلام کرد

مصادره محموله موشکی و نفتی ایران
مصادره محموله موشکی و نفتی ایران

دادگستری آمریکا امروز ۸آبان ایجاد پرونده شکایت برای توقیف دو محموله موشکهای ایرانی را اعلام کرد، این موشکها وقتی در حال انتقال از سپاه پاسداران به گروه شبه‌نظامی حوثی تحت حمایت رژیم ایران در یمن بود، توسط نیروی دریایی آمریکا توقیف شد.

این توقیف هم‌چنین شامل محموله ۱.۱میلیون بشکه نفت است که رژیم ایران به مقصد ونزوئلا می‌فرستاد.

این بزرگترین محموله است که دولت آمریکا تاکنون مصادره کرده است ... .(سایت وزارت دادگستری آمریکا۸ آبان۹۹)

خبرگزاری رویترز روز پنجشنبه ۸آبان نوشت:

در آخرین اقدام دولت ترامپ برای افزایش فشار بر تهران، کمتر از یک هفته قبل از برگزاری انتخابات ۳نوامبر، این کشور موشکهای ایرانی حمل شده به یمن را ضبط کرده است و ۱/۱میلیون بشکه نفت ایران که قبلاً توقیف شده بود و به ونزوئلا می‌رفت را فروخته است.

درست در همان زمانی که وزارت خزانه‌داری و وزارت امور خارجه به‌طور مشترک ۱۱نهاد مختلف و شخص را به‌دلیل درگیر بودنشان در خرید و فروش (محصولات کارخانه‌های) پتروشیمی ایران را تحریم کردند، شکایتهای مربوط به محرومیت به وسیله وزارت دادگستری از مهر و موم (بایگانی) خارج شد.

آخرین اقدامات علیه ایران پس از ادعای مقامات اطلاعاتی ایالات متحده، در اوایل ماه جاری، مبنی بر این‌که هکرهای ایرانی با ارسال ایمیل‌های جعلی به آنها که ظاهراً از گروه پسران مغرور طرفدار ترامپ بودند، سعی در تهدید برخی رأی دهندگان آمریکایی داشتند، انجام شد.

روز پنجشنبه مایکل شروین جانشین دادستان دادگاه ناحیه کلمبیا، گفت: از بایگانی خارج کردن شکایات توسط وزارت دادگستری (بخشی از یک روند قضایی است و) امری سیاسی نیست. این اقدامات از تابستان گذشته آغاز شد.

و اینها (امورات قضایی) سیال و دارای موقعیتهای پویا هستند.

وزارت دادگستری (اعلام کرد که) پرونده‌های دادرسی مدنی بایگانی شده وزارت دادگستری که شامل طرح‌های ادعایی، برای حمل مخفیانه اسلحه به یمن و حمل سوخت به ونزوئلا توسط سپاه پاسداران ایران است، می‌باشد…