728 x 90

خیزش مردم خشمگین آبادان در اعتراض به زنده به‌گور کردن مردم در زیر آوارهای ساختمان متروپل

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خیزش مردم خشمگین آبادان در اعتراض به زنده به‌گور کردن مردم در زیر آوارهای ساختمان متروپل

 

«آبادانی به‌پا خیز برادرت کشته شد»، «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»، «مرگ بر دیکتاتور»، «رئیسی حیا کن مملکتو رها کن»

 

روز چهارشنبه ۴خرداد چهل و هشت ساعت پس از فاجعهٔ فرو ریختن برج ۱۰طبقهٔ متروپل در آبادان، آمار قربانیان به‌نوشته رسانه‌های حکومتی به ۱۶نفر رسید و هم‌چنان تعدادی از هموطنانمان در زیر آوار محبوس هستند، اما رژیم آخوندی به‌جای اعزام تیم‌های نجات، از ترس اعتراض مردم گارد ویژه و نیروی سرکوبگر به‌محل فرستاد. مردم مصیب‌زده و خشمگین آبادانی، در اعتراض به بی‌عملی رژیم نسبت به نجات کسانی که هنوز در زیر آوار هستند و هم‌چنین سانسور و دروغپردازی تلویزیون رژیم در مورد این فاجعه، شعار می‌دادند: «مرگ بر دیکتاتور»، «رئیسی رئیسی حیا کن مملکتو رها کن»، «توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه»، «ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما»، «دشمن ما همین‌جاست، دروغ میگن آمریکاست» و «آخوند برو گمشو».

 

تظاهر کنندگان هم‌چنین علیه مزدوران بسیجی شعار می‌دادند و با شعارهای «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم»، «آبادانی به‌پاخیز برادرت کشته شد»، «آبادانی با غیرت داد بزن حقتو فریاد بزن»، «می کشم می‌کشم آن که برادرم کشت» و «آبادانی می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد»، مردم را به خیزش علیه جنایات رژیم فرامی‌خواندند.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۵ خرداد ۱۴۰۱ (۲۶ مه ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a01f5586-fd19-4967-a616-b8c9dcafcfcb"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات