728 x 90

خیزش مردم خشمگین آبادان برای سومین شب و تظاهرات خرمشهر، بهبهان، شاهین‌شهر، بندرعباس در همبستگی با آبادان

شورای ملی مقاومت ایران
شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خیزش مردم خشمگین آبادان برای سومین شب و تظاهرات خرمشهر، بهبهان، شاهین‌شهر، بندرعباس در همبستگی با آبادان

«خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله»، «رئیسی حیا کن، مملکتو رها کن» و «مرگ بر دیکتاتور»

 

در چهارمین روز فرو ریختن ساختمان متروپل علاوه بر خیزش مردم خشمگین آبادان، اعتراضات ضدحکومتی در همبستگی با آبادان به دیگر شهرها کشیده شد و هزاران نفر در خرمشهر، شاهین شهر، بندرعباس و بهبهان با شعارهایی از قبیل «خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله»، «رئیسی حیا کن، مملکتو رها کن»، «می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت» و «مرگ بر دیکتاتور» دست به تظاهرات زدند.

در آبادان مردم در مقابل شهرداری خواهان محاکمه عاملان فاجعه متروپل شدند و شعار «مرگ بر خامنه‌ای»، «خامنه‌ای قاتله، ولایتش باطله»، «خامنه‌ای حیا کن مملکتو رها کن»، «بسیجی برو گمشو»، «مرگ بر اصل ولایت فقیه» و «مرگ بر دولت مردم فریب» سر دادند. آنها هم‌چنین فریاد می‌زدند «دشمن ما همین‌جاست دروغ می‌گن آمریکاست»، «می‌کشم می‌کشم آن‌که برادرم کشت»، «بسیجی برو گمشو»، «هیهات مناالذله» و «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم».

 

در خرمشهر هزاران نفر از مردم با شعارهای «آبادان تا هستیم تنهات نمی‌گذاریم»، «رئیسی حیا کن مملکتو رها کن»، «خرمشهری بپاخیز برادرت کشته شد»، «می‌کشم، می‌کشم آن که برادرم کشت»، «توپ تانک فشفشه، آخوند باید گم بشه»، «مرگ بر دیکتاتور»، «ننگ ما ننگ ما صدا و سیمای ما»، «خوزستانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»، «سوریه را رها کن فکری به‌حال ما کن» تظاهرات کردند. زنان آزاده خرمشهر در این تظاهرات نقش چشمگیری داشتند. آنها از جمله شعار می‌دادند: «همدست دزدها شدند، ملت را به کشتن دادند»، «می‌جنگیم می‌جنگیم، این شهر را پس می‌گیریم» و «مرگ بر بسیجی و بسیجی بی‌ناموس»... مردم خرمشهر با به‌سخره گرفتن نمایشها و قدرت‌نماییهای خامنه‌ای شعار می‌دادند «فرمانده فرمانده شهر زیر آوار مانده».

 

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران با «درود بر خرمشهر و بندرعباس و بهبهان و شاهین شهر که به حمایت از آبادان و مردم بپا خاسته‌اش قیام کرده‌اند» گفت: «فاجعه آبادان نمادی از ۴۳سال حاکمیت رژیمی است که ارمغانش تنها جنایت، فساد و دزدی است و افزود فریاد خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله، رئیسی حیا کن مملکتو رها کن و می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت، زبان حال عموم مردم ایران است که خواهان سرنگونی نظام منحوس ولایت فقیه هستند. آری دشمن همه مردم ایران همین‌جا، رژیم غارتگر آخوندی است که میهن ما را اشغال کرده است». خانم رجوی نقش زنان شجاع خرمشهر در دفاع از مردم آبادان را ستود و گفت: «شجاعت آنها الگویی برای تمام زنان ایران است»

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۶ خرداد ۱۴۰۱ (۲۷ مه ۲۰۲۲)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/f55fedca-37f4-4f9d-8960-ae85fa32342e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات