728 x 90

سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم: نظام با کمیته حقیقت‌یاب ملل متحد همکاری نمی‌کند + سخنگوی مجاهدین

سخنگوی مجاهدین - ۷آذر ۱۴۰۱
سخنگوی مجاهدین - ۷آذر ۱۴۰۱

سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم: نظام با کمیته حقیقت‌یاب ملل متحد همکاری نمی‌کند

کنعانی سخنگوی وزارت‌خارجه رژیم ۷ آذر ۱۴۰۱: جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که رسماً اعلام کرد هیچگونه همکاری با این کمیته سیاسی که تحت عنوان کمیته حقیقت‌یاب مورد اشاره قرار گرفت نخواهد داشت.

خبرنگار: با ماسک شیمیایی وارد سالن شدید سؤال من اینجاست که با توجه به این‌که سال‌ها از جنگ ایران و عراق می‌گذرد اما هنوز مجروحان شیمیایی ما در حال گذر از دردهای طولانی‌شان هستند آیا واقعاً جمهوری اسلامی ایران در مورد این شرکت‌های آلمانی صادر‌کننده مواد شیمیایی به کشور عراق در زمان جنگ تحمیلی ورود کرد؟

کنعانی: بله سپاسگزارم از سؤالی که کردید ما روز چهارشنبه آینده در زمره مناسبتهایی که باید ذکر می‌کردم روز بین‌المللی و جهانی همبستگی با قربانیان سلاحهای شیمیایی است. روز چهارشنبه آینده فردا نه پس فردا این ماسک مخوفی هم که بنده امروز همراه خودم آوردم در این جلسه بنده هم گویای خاطراتی است و هم رمز و نماد خاصی برای ملت ایران هست. (بالا بردن ماسک)

ما در این روزها مواجه هستیم با پرچمداری دولت آلمان در طرح ادعاهای حقوق‌بشری و نقض حقوق‌بشر و نقض حقوق زنان و خشونت علیه زنان از سوی دولت آلمان و پرچمداری این کشور در ارائه پیش‌نویس قطعنامه ضدایرانی در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران، خب دولتی که در طول سالیان تاریخی گذشته عامل اصلی شکل‌گیری دو جنگ بزرگ جهانی بوده که فارغ از این‌که میلیون‌ها نفر از جمله در اروپا در این دو جنگ کشته شدند...

خبرنگار: آقای سخنگو در بحث برجام به‌نظر می‌رسد که ما شاهد یک بن‌بست هستیم...

کنعانی: آنچه که مربوط به اروپاست متأسفانه اروپا دچار نوعی بی‌عملی در انجام تعهداتش در ارتباط با برجام هست....متأسفانه دولتهای اروپایی شریک برجام در عمل نشان دادند که دچار بی‌عملی و نوعی عدم استقلال رأی و تصمیم در ارتباط با برجام هستند در مذاکرات دوران اخیر برای بازگشت دولت آمریکا به برجام هم اروپا نشان داد که کاملاً در سایه تصمیم و رویکرد سیاسی دولت آمریکا قرار گرفته بنابراین متأسفانه نمی‌توانیم بگوییم که اروپا در ارتباط با مذاکرات برجام الآن یک نقش مستقل را داره ایفا می‌کنه...

خبرنگار: می‌خواستم بفرمایید که با توجه به مواضعی که مقامات اروپایی در خصوص اتفاقات اخیر ایران گرفتند و جلسه اخیر شورای حقوق‌بشر به‌نظر شما چقدر امکان داره که پرونده ایران به شورای امنیت کشیده بشه؟ و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی چه اقداماتی انجام میده که کار پرونده ما به اونجا کشیده نشه؟

کنعانی: من هیچ ارزیابی نمی‌کنم در ارتباط با نکته‌ای که شما اشاره کردید، پیشگویی و پیش‌بینی هم نمی‌کنم، اما اونهایی که جمهوری اسلامی ایران را آزمودند و پاسخ‌هایشان را گرفتند تکرار می‌کنم که آزموده را آزمودن خطاست.

 

سخنگوی مجاهدین: هر روز بیش‌از‌پیش ثابت می‌شود که آزمودن این رژیم جز با زبان قاطعیت و قهر و قدرت و جز با ارتش آتش و آزادی امکان‌پذیر نیست. پرونده این رژیم هم‌چنانکه شورای ملی مقاومت ایران ۴دهه تأکید کرده است باید به شورای امنیت ارجاع شود. البته آزمودن اصلی و رسیدگی اساسی به پرونده رژیم را مردم ایران در کف خیابانهای قیام و سرنگونی به‌عمل می‌آورند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/25a89049-62f2-4a82-9fa8-99f879d376e8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات