728 x 90

خروش مجاهدان اشرف۳ همزمان با برگزاری آخرین روز دادگاه دژخیم حمید نوری

اشرف۳
اشرف۳

امروز چهارشنبه (۱۴ اردیبهشت) همزمان با آخرین جلسه دادگاه حمید نوری از دژخیمان قتل‌عام ۶۷ مجاهدان اشرفی طی گردهمایی خواستار محاکمه سردمداران رژیم آخوندی به‌دلیل جنایت علیه بشریت و نسل‌کشی و قتل‌عام ۳۰هزار تن از جوانان مردم ایران در سال۶۷ شدند.

 

گردهمایی در اشرف۳ همزمان با آخرین روز محاکمه حمید نوری و سخنرانی شماری از مجاهدان اشرفی

مهری حاجی نژاد: دادستان ادله اثباتی خودش را در مورد هویت حمید نوری و وقوع قتل‌عام و هم‌چنین نقش نوری در قتل‌عام گوهردشت را با ذکر فاکتهای متعددی اثبات کرد.

هم‌چنین دادستان حضور برادرمان اصغر مهدی‌زاده را در سالن مرگ تأیید کرد. در حالی‌که وکلای نوری با استناد به مزدور نفوذی یعنی ایرج مصداقی اظهارات برادرمون اصغر را فانتزی خوانده بود.

نتیجه این‌که دیدیم که بیشترین اسنادی که دادستان در دفاعیه‌اش با استناد به آنها تصریح کرد که این حمید نوری بوده که زندانیان را به راهرو مرگ پیش هیأت مرگ و به سمت سالن مرگ می‌برده در واقع از اسنادی استناد کرد که مجاهدین ارائه کرده بودند از جمله اشاره کرد به مصاحبه برادرمان محمود رویایی با سیمای آزادی در سال۱۳۷۸، هم‌چنین به کتاب زندانیان قتل‌عام شده توسط سازمان مجاهدین متعلق که سال۱۳۷۹ منتشر شده هم‌چنین استناد کرد به کتاب برادران تدوین شده و منتشر شده توسط برادرانمون محمود رویایی و حسین فارسی در دهه۸۰ بله حالا بعد از ۹۰جلسه بر همه واضح شد اگر نبود همه تلاش و اقدامات مجاهدین، چشم‌اندازی به جد برای محکومیت جدی این دژخیم وجود نداشت.

بله ما امروز در امتداد مسیر همان قهرمانان سرموضع سربدار، همان سمبلهای وفا به پیمان برای آزادی خلق اسیرمون عهد می‌بندیم تا وقتی تمامی سران این رژیم جنایتکار را در برابر عدالت و در برابر دادگاه مردم ایران قرار نداده‌ایم آرام نگیریم. ما شورشگران، پیروزی را می سازیم و آزادی را برای مردم‌مان به‌دست می‌آوریم. درود بر شما

 

محمود رویایی: همه آن بچه‌ها بعد از این‌که حکم اعدام‌شون توسط هیأت مرگ صادر شد چند مرحله امکان عقب‌نشینی و برگشتن داشتن. اما این کار را نکردند حتی یک نفر نلرزید. همه ایستادن همه اون بچه‌هایی که با همه عشقی که به زندگی داشتند با دفاع از نام و آرمان مجاهدین جانانه ایستادن. بله نه تنها پشت نکردند بلکه با قامتی بلند ایستادند تا هیچ خشی به نام و آرمانشون وارد نشه.

 

اصغر باتمانقلیچ: رژیم خمینی می‌پنداشت که با قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی که اکثر قریب به اتفاق آنها از مجاهدین بودند، مجاهدین را نابود سازد، روح پلید خمینی دریافته بود که با خوردن زهر آتش‌بس، شمارش معکوس سرنگونی رژیمش آغاز می‌شود، از این‌رو دست به این قتل‌عام فجیع زد، زهی خیال باطل که خون این شهیدان جوشید و خروشید و با اوجگیری قیام مردم ایران، محاسبات جنایتکارانه رژیم تماماً معکوس از آب در آمد.

 

اکرم جباری:‌ امروز جمع شده‌ایم تا یکبار دیگر پیروزی عدالت و حقیقت بر جنایت و سیاست را گرامی بداریم و تأکید کنیم این نبردی است که هم‌چنان ادامه دارد. چرا که هنوز در امتداد قتل‌عام ۶۷، شاهد تکرار جنایت در ایران زخمی هستیم.

پس خطاب به ولایت فقیه پوسیده می‌گوییم:

باید از جوشش خون شهیدان و دلاوران ۶۷ بترسی،

باید از خشم نسل شورشگر امروز بترسی

و باید از آه مادران داغدار و دادخواه بترسی.

چرا که مقاومت رمز پیروزی ماست و تا پیروزی و آزادی متوقف نخواهیم شد.

از زبان قرآن به جلادان و دژخیمان می‌گوییم:

«فَتَرَبَّصُواْ إِنَّا مَعَکم مُّتَرَبِّصُونَ»

در انتظار باشید، ما هم با شما در انتظاریم! برای سرنگون کردن شما درود بر شما

 

احسان شریفی: در تابستان داغ و تب دار ۶۷ شیران شرزه‌ای بودند که بی‌هیچ نام و نشانی در برابر جلادان ایستادند و با نام خجسته مسعود سر بدار شدند قهرمانانی که از هویت مجاهد خلق دفاع کردند و دست‌افشان و پایکوبان بر طنابهای دار بوسه زدند. جلادان عمامه‌دار شتاب‌زده و هراسان پیکرهای ۳۰هزار مجاهد خلق را در مزارهای گمنام دفن کردند تا بر روی نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت سرپوش بگذارند. بیچاره شب‌پرستان خبر نداشتند آنچه که در خاک کردند بذر بود. بذر با رفتن در خاک پنهان و مدفون و فراموش نمی‌شود. به خاک سپردن هر بذر مقدمه رویش و شکوفایی است این واقعیت را بعد از سی و سه سال در سراسر ایران می‌توان به‌روشنی دید کانونهای شعله‌ور شورشی و جنبش پرتوان دادخواهی حاصل جوشش همان شهیدان سرفراز است.

 

مسعود امیرپناهی: در حالی‌که محاکمه دژخیم حمید نوری تو ی این دادگاه در دادگاه سوئد این حمید نوری فقط یکی از جنایتکاران دست‌اندرکار این قتل‌عام بوده در ۶۷ نشون داد که رژیم خمینی قصد داشت با این قتل‌عام صورت مسأله مجاهدین رو محو بکنه و همه اونها رو نابود بکنه و این از قضا عمق مبارزه مجاهدین برای آزادی مردم ایران رو نشون می‌ده و این عمق تاریخی در واقع تاریخی این مبارزه رو نشون می‌ده.

 

‌جواد اخگر: می خواستند ما را دفن کنند، دریغ از این‌که ما بذر بودیم

با درود به ۳۰هزار سربه‌دار قتل‌عام ۶۷ که تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون بر سر موضع دفاع از حقوق خلق و نام مسعود رجوی ایستادند و بر طناب دار بوسه زدند.

نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم. بر شما اشرفیان و اشرف‌نشانها و کانونهای شورشی این پیروزی مبارک باد. درود

 

سید جعفر میرمحمدی: در اینجا ما جوشش خونبهای پاک و گهر بار آزادی را در پیروزی دادگاه دژخیم حمید نوری ارج می‌گذاریم. ۴۰سال پیش یکی از قهرمانان شهید زیرشکنجه دژخیمان رژیم ضدبشری ولایت فقیه مجاهد خلق حسین حاجیان در روزهای خونین دهه۶۰ گفته بود که ”ما جز تابشی از نور آزادی بر مزارمان چیزی برای خودمان نمی‌خواهیم. “همان صدق و خونهای پاک که اینک به جوشش در آمده است

به‌عنوان یک دادخواه خون شهیدان، دادخواه خون شهیدان این پرونده جنایت بار، پیام به سردمداران قتل‌عام ۱۲۰۰۰ شهید در جنایات ۴۰ساله رژیم ضدبشری خمینی، خامنه ا‌ی ملعون و رئیسی و دیگر سردمداران این رژيم خون‌ریز، با هزار دادگاه باز می‌آییم تا تک به تک شما را به پای عدالت بکشانیم. همان‌طور که در سوره فجر قران کریم آمده:

فَصَبَّ عَلَیْهِمْ رَبُّکَ سَوْطَ عَذَابٍ

 

محمد زند: یقین دارم که محاکمه و محکومیت دژخیم حمید نوری مقدمه محاکمه و اجرای عدالت علیه خامنه‌ای و رئیسی جلاد۶۷ و عضو هیأت مرگ و آغاز پایان رژیم یا همان‌طور که خواهر مریم خودشون در آن سخنرانی تاریخی‌شون در سر‌ ابتدای جنبش دادخواهی در سال۹۵ عنوان کردند؛ وادار کردن خامنه‌ای به خوردن جام‌زهر حقوق‌بشر است. هم‌چنین این پیروزی به خانواده شهیدان به‌خصوص سر موضعی‌های مقابل دادگاه استکهلم و تمامی کانونهای شورشی و همه خانواده‌های شهیدان در سراسر ایران تبریک می گویم درود

 

محمد جعفری: درخواست دادستان برای حکم اشد مجازات، تبریکی است به همه عدالت طلبان و حق جویان که یکبار دیگر اثبات کرد هیچ جنایتی بر پیشانی تاریخ، مسکوت باقی نخواهد ماند. حکمی که نه تنها طرح رژیم برای منحرف کردن جنبش دادخواهی را با شکست روبه‌رو کرد، بلکه جنایت بزرگ قتل‌عام ۶۷ را به‌عنوان جنایت علیه بشریت، به جهان شناساند و حقانیت جنبش دادخواهی را به ثبت رساند

 

بهزاد صفاری: اما در این میان نقش واگذار شده به مزدور نفوذی قابل‌توجه است تا با سنگر گرفتن در پس جنگ ایران و عراق، تحت عنوان نزاع بین‌المللی، جنگ اصلی رژیم علیه مردم و مقاومت ایران که از نقطه‌نظر حقوقی نزاع غیربین‌المللی گفته می‌شود را کتمان و سرپوش بگذارد. در حالی‌که دادستانهای دادگاه با هر دو نظریه و استدلال که ابداً نافی قوانین سوئد و اصل صلاحیت جهانی دادگاه نیست، موافق هستند.

اما رژیم از طریق عواملش و به‌خصوص مزدور نفوذی در تلاش است تا این شائبه دروغ و کثیف را دامن بزند که مجاهدین با استدلال نزاع غیربین‌المللی صلاحیت جهانی دادگاه را زیر علامت سؤال می‌برند و دادگاه از اساس منتفی می‌شود. در حالی که دادستانها با ما مجاهدین هم نظر هستند و اعلام کردند که با پذیرش نزاع غیربین‌المللی اصل موضوع و صلاحیت دادگاه بر اساس قوانین سوئد برای صدور حکم بقوت خود باقیست.

 

خدیجه برهانی: پرچم این جنبش دادخواهی تا محاکمه سران اصلی این جنایت (خامنه‌ای و رئیسی واژه‌ای) هر چه بیشتر و بیشتر برافراشته‌تر میشه، تا آزادی مردم ایران را محقق کنیم. تا روزی که همه جنایتکاران در پیشگاه مردم ایران محاکمه بشن. یاد همه شهیدان و قهرمانانان سربه‌دار رو گرامی می‌داریم که بر ما حاضر و ناظرند و خون جوشان و سرخشون پشتوانه نبرد ماست تا رهایی میهن اسیرمونن. پس همه باهم، برای رهایی و آزادی مردم اسیر و در زنجیرمان و سرنگونی این رژیم جنایتکار به خواهر مریم عزیزمون می‌گوییم با صدای بلند می‌گیم، حاضر حاضر حاضر

 

حسین فارسی: ما به‌خوبی می‌دانستیم در رابطه با همین دادگاه یک نبرد سنگین وجود دارد که یک‌طرف آن مجاهدین و مقاومت مردم ایران که صاحب جنبش دادخواهی هستند و در طرف دیگر رژیم و عواملش و به‌خوبی می‌دانستیم که نباید اجازه بدهیم که خون یاران سربدارمون که با نام مسعود و مریم و به‌خاطر پایداری بر عهد و پیمانشون و وفاداری به آرمان مجاهدین، خودشان را فدا کردند، توسط رژیم و عواملش لگدمال بشه. مخصوصاً این‌که یک مزدور شناخته شده مدعی بود که طرف حساب اصلی این دادگاهه اما اهمیت شهادت ما در این دادگاه تاریخی، وقتی آشکار شد که قاضی در ابتدای سی و سومین جلسه دادگاه اعلام کرد که دادگاه برای دو هفته به آلبانی منتقل میشه چون استماع شاکیان مستقر در آلبانی برای تعیین‌تکلیف این پرونده ضروریه

 

فاطمه علیزاده: هیچ توطئه‌یی از جانب هیچ‌کس و هیچ بریده مزدوری نمی‌تواند مانع گرفتن حق و حقوق مردم ایران بشود و ما همه در رزمگاه اشرف سوم قسم خورده‌ایم که می‌توان و باید این رژیم را سرنگون کنیم. این را بدانید که امروز هم هر مجاهدی پرچمدار خون صدها شهید است ما برای آسایش و آرامش به خارجه نیامده‌ایم بلکه آمده‌ایم تا آرامش را از آخوندها بگیریم و حق مردم ایران را بستانیم. آماده‌تر از هر زمان دیگر می‌خواهیم و باید که خامنه‌ای و رئیسی که عامل اصلی قتل‌عام بودند به محاکمه بکشانیم. بله دژخیم کور خوانده‌اید از دست مجاهد خلق امان نخواهی داشت روز پیروزی نزدیک است.

 

مجید صاحب جمع: آتش جنبش دادخواهی برای قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی مجاهد و مبارز با ابتکارات و اقدامات خانم مریم رجوی شعله‌ورتر گردید. و کارزار این جنبش به مراحل بالاتر ارتقا یافت. اکنون روند دادگاه به پایان رسیده است و با کیفرخواست مستند و قوی و مناسبی که خانم دادستان درخواست اشد مجازات برای دژخیم حمید نوری ارائه دادند، می‌توانیم به مادران و پدران خواهران برادران و اعضای محترم خانواده قهرمانان شهید مجاهد و مبارز تبریک بگوییم و از پایداری و ایستادگی آنها از گورستانهای بی‌نام و نشان میهن تا ماهها حضور در مقابل ساختمان دادگاه تشکر و قدردانی کنیم.

 

معصومه یزدانی: با سلام و درود به همه شورشگران برای آزادی، مجاهدین خلق و اشرف‌نشانها در سوئد و در سراسر جهان که پیروزی می‌سازند بار دیگر این حرف برادر مسعود به اثبات رسید که هر جا قطره‌ای آزادی و عدالت خواهی است ما و خلقمان پیروز است پیروز هستیم. امروز روح دکتر کاظم حمید اسدیان و روح همه همرزمان شهیدم که از کنارم پر کشیدند و هم‌چنین برادر قهرمانم مهدی که در سال۶۷ به جوخه‌دار سپرده شد بیش از‌ پیش شاد است و همراه با ما شاهد و ناظر این صحنه است. بار دیگر با همه شهیدان تجدید پیمان می‌کنیم تا برکندن خشت خشت از این رژیم ضدبشری و به پای میز کشاندن سردمداران رژیم ولایت فقیه در خاک میهن و سرنگونی آنها دمی از پای ننشینیم و با جنگ صد برابر آنها را به زباله‌دان تاریخ بسپاریم

بله می‌توان و باید و همگی حاضر حاضر حاضر

 

‌حسن اشرفیان: بله دادگاه دژخیم حمید نوری این پیام را به همه جنایتکاران ریز و درشت رژیم آخوندی می‌دهد که عقربه زمان دیگر به سود آنها در چرخش نیست و همه آنها باید برای حضور در چنین دادگاههایی آماده باشند. پیروز باشید

 

اکبر صمدی: همان‌طور که مسئول شورای ملی مقاومت برادر مسعود گفت؛ «ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم»

آری هرگز نمی‌بخشیم، زیرا کسانی سربدار شدند؛ که هیچ برای خود می‌خواستند، که همه چیز را برای مردم می‌خواستند

کسانی که هدفشان آزادی، برابری و عدالت اجتماعی برای مردم بود

آری هرگز فراموش نمی‌کنیم زیرا جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی و نسل‌کشی مشمول مرور زمان نمی‌شود این دادگاه علاوه بر ثبت قتل‌عام تابستان خونین ۶۷، پیش‌درآمد محاکمه همه آمران و عاملان جنایت رژیم پلید آخوندی است

محاکمه خامنه‌ای، رئیسی و همه اعضای هیأت مرگ در سرتاسر ایران

 

اصغرمهدی‌زاده: هر بار یاد یاران می‌افتم که در زیرشکنجه و سلولهای انفرادی و تاریکخونه و در تونل مرگ و اتاق گاز و هیأت مرگ و راهروهای مرگ و سوله مرگ و سالن مرگ هم‌چون الماس می‌درخشیدند و ایمانشان آن‌قدر قوی و سترگ بود که دشمن از آن می‌ترسید و وحشت می‌کرد به‌طوری که با چشم‌بند که در ظاهر تاریک می‌نمود دیدی نداشت آنها افقهای دور و روشن و آرمان پاک برادر مسعود و خواهر مریم را می‌دیدند و بر دشمن می‌تاختند و امان نمی‌دادند و بر می‌خروشیدند زنده باد آزادی مرگ بر خمینی درود بر رجوی حاضر حاضر حاضر

 

 

بر اساس اعلام قاضی دادگاه استکهلم، حکم دژخیم حمید نوری، روز ۱۴ژوئیه مصادف با ۲۳تیرماه اعلام خواهد شد.

گزارشهای این گردهمایی پرشکوه را در این صفحه دنبال کنید.

-اشرف3 - 0

-اشرف3 - 1

-اشرف3 - 2

-اشرف3 - 3

-اشرف3 - 4

-اشرف3 - 5

-اشرف3 - 6

 

 

-اشرف۳ - 0

-اشرف۳ - 1

-اشرف۳ - 2

-اشرف۳ - 3

-اشرف۳ - 4

-اشرف۳ - 5

-اشرف۳ - 6

-اشرف۳ - 7

-اشرف۳ - 8

-اشرف۳ - 9

-اشرف۳ - 10


 

 

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5d7bd36d-ed9b-49f7-bb05-b101feee1571"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات