728 x 90

خامنه‌ای ضحاک برای جلوگیری از سقوط محتوم رژیم با سبعیت مافوق تصور به کشتار و خون‌ریزی شتاب می‌دهد

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

خامنه‌ای ضحاک برای جلوگیری از سقوط محتوم رژیم با سبعیت مافوق تصور به کشتار و خون‌ریزی شتاب می‌دهد

۱۴ اعدام در دوشنبه و سه‌شنبه، ۴۹ اعدام در ۱۱روز اول اردیبهشت شامل ۱۶هموطن بلوچ

نقض حکم اعدام بابک زنجانی از بزرگترین سارقان حکومتی و فراهم کردن مقدمات آزادی او، در بحبوحه اعدامهای وحشیانه

خامنه‌ای ضحاک برای بقای نظام منحوس ولایت فقیه با قساوت و سبعیت مافوق تصور به اعدام و خون‌ریزی شتاب می‌دهد. طبق گزارشهایی که تا ظهر امروز رسیده، دژخیمان ظرف دیروز و امروز دست‌کم ۱۴زندانی را اعدام کرده‌اند. سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت علیرضا سرگلزایی در زندان وکیل‌آباد مشهد و محمود منگلی (گرگیج)، مهدی اشترک، محمد شه‌بخش و یک زندانی دیگر در زندان بیرجند اعدام شدند. ۴تن از قربانیان از هموطنان بلوچ هستند.

دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ۶زندانی در اصفهان و سه زندانی در قائن بدار آویخته شدند که اعدام سه تن از آنها در اطلاعیه روز گذشته اعلام شد. محسن کرمی (رخشانی)، حسین شادمان و براهویی که در قائن اعدام شدند از هموطنان بلوچ بودند. یکشنبه ۹ اردیبهشت نیز علاوه بر سه اعدام اعلام شده قبلی، یک هموطن بلوچ به‌نام مهدی بامری را در زندان کهنوج حلق‌آویز کردند.

به این ترتیب در ۱۱روز اول اردیبهشت دست‌کم ۴۹زندانی روانه چوبه‌های دار شده‌اند که ۱۶تن از آنها از هموطنان بلوچ هستند.

در یک تحول دیگر، در حالی‌که مردم محروم و ستمدیده در نقاط مختلف ایران به دلایل واهی اعدام می‌شوند یا انگشتان دستشان به‌خاطر سرقت چند گوسفند بیرحمانه قطع می‌شود، امروز قضاییه جلادان اعلام کرد حکم اعدام بابک زنجانی یکی از بزرگترین سارقان و اختلاس‌گران حکومتی در تاریخ ایران، نقض و به ۲۰سال حبس تبدیل شد (خبرگزاری میزان- ۱۱ اردیبهشت). وکیل او متعاقباً اعلام کرد با توجه به این‌که بابک زنجانی بیش از ۱۰سال زندان بوده است، «مطابق قوانین و مقررات امکان بهره‌مندی از آزادی مشروط را دارا است و دوران تحمل زندان به پایان رسیده است» (سایت انتخاب – ۱۱ اردیبهشت)...

بابک زنجانی که برای سال‌ها از همدستان سران حکومت بوده است، در جنگ گرگها در درون رژیم در سال ۱۳۹۲ دستگیر و توسط همین قضاییه در سال ۱۳۹۴ به اتهام «افساد فی‌الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی با رهبری شبکه سازمان یافته، کلاهبرداری گسترده از چند بانک و وزارت نفت، جعل ۲۴فقره اسناد بانکی، پولشویی به‌مبلغ ۱میلیارد و ۹۶۷میلیون و ۵۰۰هزار یورو و نشر اکاذیب» به اعدام محکوم شده بود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۳۰ آوریل ۲۰۲۴)

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/4cde6a15-44fb-4469-a952-0f3bedece6c8"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات