728 x 90

خامنه‌ای سخت‌ترین حادثه سال ۹۸ را هلاکت سردژخیم قاسم سلیمانی توصیف کرد

خامنه‌ای خلیفه ارتجاع
خامنه‌ای خلیفه ارتجاع

خلیفه تبهکار ارتجاع در پیام خود در سال جدید فارغ از عملکرد مجرمانه‌اش در فاجعه کرونا و سالی که با سیل و زلزله و دشواریهای معیشتی و قتل‌عام خیابانی در قیام آبان و کشتار مسافران بیگناه هواپیمای اوکراینی همراه بود، فراتر از کرونا و همه فجایعی که کرونای ولایت فقیه بر ملت ایران تحمیل کرد، سخت‌ترین حادثه سال ۹۸ را هلاکت سردژخیم ولایتش پاسدار قاسم سلیمانی دانست و گناه عملکرد تبهکارانه رژیم آخوندی را هم متوجه طبیعت کرد.

 

خامنه‌ای گفت: «سال ۹۸ برای ملّت ایران یک سال پُرتلاطم بود؛ سالی بود که با سیل آغاز شد، با کرونا تمام شد. در طول سال هم حوادث گوناگونی برای کشور و برای برخی از مردم کشور پیش آمد؛ حوادثی از قبیل زلزله، تحریم‌ها و امثال اینها. اوج این حوادث عبارت بود از جنایت تروریستی آمریکا و شهادت سردار نامدار ایران و اسلام، شهید سلیمانی. در طول سال گرفتاریهای مردم هم کم نبود؛ سال به این شکل گذشت؛ بنابراین سال سختی بود....»

-«چه حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و امثال اینها، چه حوادث دست‌ساز بیگانه‌ها مثل تحریم و امثال اینها که انسان را متوجّه ضعفهای خودش می‌کند؛ چه ضعفهای طبیعی خودمان، که انسان بداند جای مغرور شدن نیست، ما همه ضعیف هستیم، آسیب‌پذیر هستیم».

 

خامنه‌ای در حالی که بودجه سال۹۹ رژیم با ورشکستگی کامل و توخالی چشم‌انداز تیره و تار معیشت مردم را تصویر می‌کند و در حالی که در سال ۹۸ جز رکود و گرانی و گلوله برای مردم به جان آمده ارمغانی نداشته ادعای رونق تولید کرد و گفت:

«در سال ۹۸ تولید تکان خورد! حرکت کرد و راه افتاد تا یک حدودی، لکن اثری در زندگی مردم از آن محسوس نشد.

سال گذشته گفتیم «رونق تولید»، امسال بنده عرض می‌کنم «جهش تولید»؛ امسال سال جهش تولید است! این شد شعار امسال».