728 x 90

حمله هوایی به مواضع شبه‌نظامیان رژیم ایران در بندر طرطوس سوریه

حمله هوایی اسراییل به مواضع شبه‌نظامیان رژیم ایران در بندر طرطوس سوریه
حمله هوایی اسراییل به مواضع شبه‌نظامیان رژیم ایران در بندر طرطوس سوریه

به گزارش آسوشیتدپرس از سوریه، رسانه‌های رژیم اسد گزارش دادند که اسراییل یکشنبه شب ۲۳مرداد یک حمله موشکی به غرب سوریه انجام داد و صدای انفجارهایی در منطقه ساحلی این کشور شنیده شد. هنوز از تلفات این حادثه خبری منتشر نشده است.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه مستقر در انگلستان که یک ناظر جنگ اپوزیسیون است، اعلام کرد که حمله اسراییل یک پایگاه دفاع هوایی ارتش سوریه در منطقه ابوافصه را هدف قرار داد. وی افزود که جنگنده‌های مورد حمایت ایران معمولاً در این پایگاه هستند... .

با این حال، اسراییل اذعان کرده است که پایگاههای گروه‌های شبه‌نظامی متحد رژیم ایران، مانند حزب‌الله لبنان را که هزاران جنگجو برای جنگ در کنار نیروهای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه را فرستاد، هدف قرار می‌دهد.

تلویزیون دولتی سوریه بدون ارائه جزئیات بیشتر گزارش داد که ارتش اسراییل چندین موضع در استان طرطوس را هدف قرار داده است. این تلویزیون گفت که این موشکها توسط هواپیماهای جنگی که بر فراز کشور همسایه لبنان در حال پرواز بودند شلیک شده است.

 

العربیه در گزارشی از حمله هوایی اسراییل به مواضع نیروهای نیابتی ایران در بندر طرطوس سوریه نوشت: منابع دیدبان حقوق‌بشر سوریه به «العربیه» گفتند که برخی انبارهای مهمات حزب‌الله لبنان در محل مورد حمله قرار دادند.

اسرائیل شامگاه یک‌شنبه ۲۳مرداد از طریق آسمان لبنان چندین موضع نظامی در حومه دمشق، پایتخت سوریه و بندر طرطوس در غرب این کشور را مورد حمله قرار داد.

رسانه‌های حکومتی سوریه هم گزارش دادند که اسراییل با موشک حومه دمشق را هدف قرار داده و همزمان از طریق دریا به مواضعی در بندر طرطوس حمله کرده است.

این رسانه‌ها گزارش دادند که حمله به طرطوس توسط جنگنده‌های اسراییلی با عبور از آسمان لبنان انجام گرفته است.

دیدبان حقوق‌بشر سوریه هم گزارش داد که اسراییل چندین پایگاه نظامی رژیم سوریه که محل استقرار نیروهای نیابتی رژیم ایران هستند را در حومه جنوبی بندر طرطوس مورد هدف حملات هوایی قرار داده است.

این سازمان حقوق‌بشری در بیانیه‌یی اعلام کرد که طی این حمله، چندین موشک به پایگاه پدافند هوایی و راداری در طرطوس اصابت کرد و شاهدان از شنیدن صدای چندین انفجار مهیب خبر دادند.

طبق گزارش این سازمان، پس از حمله مذکور چندین آمبولانس به سوی محل مورد اصابت اعزام شدند.

دیدبان اشاره کرد که مواضع مورد حمله حدود ۸ کیلومتر با پایگاه روسیه در این بندر فاصله دارد.

منابع دیدبان حقوق‌بشر به «العربیه» گفتند که برخی انبارهای مهمات حزب‌الله لبنان نیز در محل مورد حمله قرار دارند.

از سویی منابع العربیه گزارش دادند که اسراییل کاروان حمل موشک برای ارسال به حزب‌الله را مورد هدف قرار داده است. این منابع گفتند، دو افسر ایرانی و سوری که عملیات جابه‌جایی این موشکها را مدیریت می‌کردند نیز مورد اصابت قرار گرفتند.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/268ce0a0-edda-4827-bfeb-8bd794cb2214"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات