728 x 90

حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین/محکومیت توسط جی۷

حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین
حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید در اوکراین

به گفته فرمانداری شهر کرمنچوک واقع در مرکز اوکراین، دو موشک روسیه، به مرکز خریدی شلوغ در این شهر اصابت کردند. این حمله تاکنون حداقل ۲۰کشته، ۴۰مفقود و ۵۹زخمی بر جای گذاشته است.

بر پایه گزارشهای منتشر شده، ساختمان این مرکز خرید دچار حریق شده است. ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در پیامی تلگرامی از حضور "بیش از هزار غیرنظامی در این مرکز" در لحظه حمله خبر داده است.

 

خبرگزاری فرانسه روز ۷تیر نوشت: کشورهای جی۷ حمله روسیه را که خریداران (در بازار) را کشت محکوم می‌کنند. رهبران گروه هفت در نشستی در آلمان که در آن به‌دنبال تشدید تحریم‌ها علیه مسکو بودند حمله موشکی روسیه به یک مرکز خرید شلوغ در مرکز اوکراین را که حداقل ۱۶نفر را در روز دوشنبه به‌قتل رساند، جنایت جنگی نامیدند.

 

کمیسیون اتحادیه اروپا قصد دارد به‌منظور آمادگی اوکراین برای مقابله با حمله احتمالی روسیه با سلاحهای کشتار جمعی، تجهیزات ویژه‌یی را به اوکراین ارسال کند. یانتس لنارچیچ، کمیسر مدیریت بحران اتحادیه اروپا ضمن اعلام این خبر گفت: «تجهیزات پزشکی و تجهیزاتی متناسب با شرایط اضطراری شیمیایی، بیولوژیکی یا هسته‌یی در راه اوکراین هستند».

بر پایه گزارشهای منتشر شده از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا، این محموله به ارزش بیش از ۱۱میلیون یورو از جمله شامل ۳۰۰هزار روپوش محافظ ویژه، ۸۵دستگاه آلودگی‌زدایی و ۵۶۰۰لیتر مواد مخصوص برای این منظور است.

اتحادیه اروپا هم‌چنین برای مراقبت‌های پزشکی تجهیزاتی چون دستگاههای تنفس مصنوعی و مانیتورهای مخصوص بیمار در اختیار اوکراین می‌گذارد (سایت دویچه وله ۶تیر).

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a097e873-7129-45aa-b2d9-86d0a20340f5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات