728 x 90

حملهٔ مزدوران اجیرشده به زندانیان سیاسی زن در زندان قرچک ورامین

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت حمله مزدوران اجیرشده به زندانیان سیاسی زن در زندان قرچک ورامین

فراخوان برای نجات جان زندانیان سیاسی زن و بازدید هیات تحقیق بین‌المللی از زندانهای ایران

دوشنبه شب ۲۴شهریورماه، رئیس جنایتکار زندان زنان قرچک ورامین، از طریق ۲مزدور اجیر شده، دو زندانی سیاسی فروغ تقی‌پور و پرستو معینی، را مورد تهاجم قرار دادند. ۲مزدور اجیرشده به نامهای زینب قنبرنژاد (زینب سرطانی) و نرگس امیرعلی، در بند ۶ زندان قرچک با فلاسکهای آبجوش به زندانیان سیاسی حمله‌ور شدند. سایر زنان زندانی به دفاع از فروغ تقی‌پور و پرستو معینی پرداختند تا مانع ریختن آبجوش روی آنان شوند. در این جریان دست و پای چند تن از زندانیان در اثر آب جوش دچار سوختگی شد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت پیش‌تر در اطلاعیه ۳شهریور اعلام کرد «به دستور رئیس زندان قرچک، زندانیان خطرناک و اجیرشده را وارد بند زندانیان سیاسی کرده‌اند تا به ایجاد درگیری و ضرب و شتم زنان زندانی سیاسی بپردازند» و هشدار داده بود که «جان برخی زندانیان از جمله فروغ تقی‌پور، پرستو معینی و زهرا صفایی به‌شدت در خطر است. زهرا صفایی یک بار دیگر در ۲۴خرداد ۹۹ از سوی چند زندانی اجیرشده مورد تهدید قرار گرفته بود».

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، خواستار اقدام فوری ملل متحد و دیگر مراجع مدافع حقوق‌بشر و آزادی زنان برای نجات جان زنان زندانی سیاسی در ایران است و بار دیگر بر تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان سیاسی به‌ویژه زنان تأکید می‌کند. شکنجه و بدرفتاری روش شناخته‌شده رژیم علیه زندانیان سیاسی است. سکوت و بی‌عملی در برابر اعدامهای جنایتکارانه، از نظر رژیم آخوندی چراغ سبزی برای ادامه سرکوب و شکنجه و اعدام است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۲۵شهریور۱۳۹۹(۱۵سپتامبر۲۰۲۰)

برای مشاهده این اطلاعیه برروی سایت کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران روی این لینک کلیک کنید.