728 x 90

حمله آخوند محمد یزدی به صادق لاریجانی:‌ به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند

آخوند محمد یزدی - آخوند صادق لاریجانی
آخوند محمد یزدی - آخوند صادق لاریجانی

به گزارش سایت حکومتی آفتاب روز ۲۶مرداد ۹۸ آخوند محمد یزدی طی دیداری با عوامل مرکز بسیج اساتید و شماری از اعضای حوزه قم ضمن حمله به آخوند صادق آملی لاریجانی گفت: « فلانی می‌گوید اگه این کار را نکنید نجف می‌روم! خوب بروید، آیا با رفتن شما قم به‌هم می‌خورد؟ شما در قم بودنتان هم خیلی مؤثر نبود؛ چه رسد که نجف بروید. رئیس دفتری که ۱۰سال، جای مهمی را اداره کرده دستگیر می‌شود، بعد اعتراض می‌کند که چرا گرفتید؟! به اسم مدرسه علمیه، کاخ ساختند!... از کجا آوردی ساختی؟»

 

شایان ذکر است که روز ۱۵مردادماه سریالی از سایتهای حکومتی به‌اصطلاح شایعه رفتن آخوند صادق آملی لاریجانی به نجف را تکذیب کردند. از جمله دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام مستقیماً این شایعه را تکذیب کرد. آخوند صادق لاریجانی در پی دستگیری عوامل چپاولش در قوه قضاییه از جمله اکبر طبری ظاهراً تهدید به رفتن به نجف کرده است.

 

روزنامه حکومتی جهان صنعت نوشت: این روزها بروز فساد‌های مختلف، وفور قضات فاسد و نهایتاً برکناری و دستگیری طبری از معاونین دستگاه قبلی قضا مردم را نگران کرده است‌. طبری در طول سال‌های ریاست آملی‌لاریجانی بر دستگاه قضا، مدتی به‌عنوان مدیر کل امور مالی قوه قضاییه و معاون اجرایی حوزه ریاست حضور داشت...

 

روزنامه همدلی از باند روحانی نیز نوشت: خبر دستگیری اکبر طبری هم در ابتدا تکذیب شد اما بعدتر تأیید شد... شایعه بازداشت و بازجویی از سردبیر خبرگزاری «میزان» وابسته به قوه قضاییه که بی‌ارتباط به دادستان سابق تهران نیست، این ادعا تاییدنشده، اما گویا وی مفسده‌هایی را با نام عموی پرنفوذش انجام داده است.

این منبع افزود: در یک خبر حیرت‌آور دیگر، نام پسر یکی از اعضای ارشد قضایی به همراه پسرخاله خود به میان آمده که درگیر پرونده فساد موسوم به پرونده بانک سرمایه است.

 

آخوند محمدجعفر منتظری دادستان کل رژیم روز شنبه ۱۹مرداد ۹۸ درباره پرونده فساد مالی یکی از معاونان سابق قوه قضاییه گفت که بررسی این پرونده از دوره ریاست صادق لاریجانی آغاز شده و دادستانی از «کلیات» موضوع باخبر بوده است.

بنا‌ به گزارش خبرگزاری پاسداران موسوم به فارس، محمدجعفر منتظری، روز شنبه، ۱۹مرداد، گفت: «کلیات داد و ستدها را می‌دانستیم و از زمانی که یک سری علائم و نشانه‌های مشخص‌تری به دست آوردیم... بررسیها شروع شد.»

آخوند محمدجعفر منتظری سپس برای توجیه سالیان سال تأخیر در پیگیری پرونده‌هایی که خودش اعتراف می‌کند کلیاتش را می‌دانسته می‌گوید:

رسیدگی به این پرونده «به این دلیل تدریجی بود چرا که برخی افراد به‌نحوی حرکت می‌کنند که از خودشان جای پایی بر جای نگذارند که یکی از مشکلات ما در برخورد با فساد همین است.»

 

لازم به یادآوری است که:

علیرضا زاکانی، نماینده پیشین رژیم، در مناظره با مصطفی تاج‌زاده از طبری به‌عنوان فردی نام برد که «بیچاره‌کننده دو رئیس قوه قضاییه» و «مایه بدنامی» و «زد و بند» بوده است!

 

به‌نوشته خبرگزاری حکومتی ایرنا عصر چهارشنبه۲۳مرداد ۹۸ آخوند علی عبداللهی در دومین نشست شورای اداری سقز اعلام می‌کند تمامی آنچه که از بگیر و ببند در قوه قضاییه و بازداشت معاون قوه و شماری دیگر از مسئولان و دست‌اندر کاران جنایت‌پیشه در جریان است، تحت نظر شخص خامنه‌ای و با «دستور مستقیم وی» انجام می‌شود!

 

اینک با رو شدن ابعاد چپاول بالاترین مقامات خامنه‌ای هر روز روشن‌تر می‌شود که شرایط سخت اقتصادی که مردم ایران متحمل شده‌اند ریشه در حکومتی فاسد دارد. حکومتی که تا ولایت‌فقیه بر آن حاکمیت دارد هر روز ابعاد اختلاس و فساد در آن رو به گسترش است.