728 x 90

حمایت سناتور جیم ریش از ادامه محدودیتها بر برنامه موشکی رژیم ایران

سناتور جیم ریش
سناتور جیم ریش

سایت کمیته خارجی سنای آمریکا روز چهارشنبه پنجم مهر با انتشار خبری از پیوستن سناتور جیم ریش به تلاشهای جمعی از سناتورهای آمریکایی که خواهان ادامه و گسترش محدودیتهای اعمال شده بر برنامه موشکی و پهپادی رژیم ایران است خبر داد.
سایت کمیته خارجی سنای آمریکا در این باره نوشت: «سناتور جیم ریش به سناتور منندز و سناتور هگرتی و همکارانش در نامه دو حزبی که از ادامه محدودیتها در برنامه موشکهای بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین ایران استقبال می‌کنند و خواهان اقدامات و تلاشهای بیشتر هستند، پیوست».
بر اساس خبر سایت سنای آمریکا؛ هفته گذشته سناتورها باب منندز و بیل هگرتی در نامه‌یی که به امضا ۲۸تن از اعضای سنای آمریکا رسیده بود خطاب به سه کشور اروپایی (انگلستان؛ فرانسه و آلمان) از آنها به‌دلیل اتخاذ گام‌هایی برای حفظ محدودیتها بر برنامه موشکهای بالستیک و هواپیماهای بدون سرنشین رژیم ایران استقبال کردند.

این نامه هم‌چنین این سه کشور اروپایی را تشویق می‌کند که متحدان اروپایی ما و سایر شرکای همفکر ما را به انجام همین کار تشویق کنند.
در قسمتی از نامه سناتورهای آمریکایی آمده است: «بدون نیروی قطعنامه الزام‌آور شورای امنیت سازمان ملل، هیچ چارچوب چند جانبه‌ای وجود ندارد که تحریم‌های بین‌المللی را علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران الزامی کند. به این دلایل و موارد دیگر، ما قویاً و به‌شدت از تصمیم برای اتخاذ گام‌هایی حمایت می‌کنیم که تحریم‌ها علیه برنامه موشکی و پهپادی ایران را قبل از غروب تحریم‌های سازمان ملل در اواسط اکتبر حفظ کند، و شما را تشویق می‌کنیم که سایر متحدان اروپایی و دیگر شرکای همفکر خودتان را به انجام همین اقدام فرا بخوانید».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/91ac9ffb-948d-495b-b012-41ba413e7b79"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات