728 x 90

حمایت آمریکا و کانادا از محکومیت نقض حقوق‌بشر رژیم آخوندی در کمیته سوم مجمع عمومی ملل متحد

مجمع عمومی ملل متحد
مجمع عمومی ملل متحد

نماینده آمریکا در کمیته سوم مجمع عمومی، از محکومیت نقض حقوق‌بشر رژیم آخوندی در کمیته سوم استقبال کرد و گفت:‌ ما در ابراز نگرانی‌های شدید در ارتباط با استمرار سرکوب حقوق‌بشر و آزادیهای پایه‌یی توسط رژیم ایران، آن هم به‌رغم تعهداتش و به‌رغم وعده‌های علنی‌اش، به جامعه بین‌المللی ملحق می‌شویم.

وی افزود: این قطعنامه، خواهان خاتمه دادن به محدودیتهای گسترده و جدی حول حق گردهمایی‌های مسالمت‌آمیز و آزادی انجمن‌ها و آزادی بیان و نیز آزار و اذیت زنان، اعضای گروه‌های اقلیت قومی و مذهبی، کارگران اعتصابی یا معترض، وکلای حقوق‌بشر، روزنامه‌نگاران و سایر کارمندان رسانه‌ها است.

 

 

نماینده کانادا در کمیته سوم مجمع عمومی: استمرار نقض حقوق‌بشر در ایران علت تهیه این قطعنامه است

نماینده کانادا که آورنده قطعنامه محکومیت نقض حقوق‌بشر به کمیته سوم مجمع عمومی است طی سخنانی در کمیته سوم گفت: کانادا نماینده ۴۵حامی قطعنامه‌یی است که حول وضعیت حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی تهیه شده است. حجم و شدت و استمرار نقض حقوق‌بشر در ایران علت تهیه این قطعنامه است. این قطعنامه بر اساس اطلاعات معتبر از گزارشات دبیرکل و گزارشگر ویژه حول وضعیت حقوق‌بشر در جمهوری اسلامی و سایر منابع قابل اتکا تهیه شده است. حکم اعدام و اعدام نوجوانان ادامه دارد. و حداقل ۹زندانی نوجوان از سال ۲۰۱۸ تاکنون اعدام شده‌اند. در سال جاری که ما سی‌امین سالگرد کنوانسیون حقوق کودکان را برگزار می‌کنیم این موضوع به‌طور خاص دردسرساز است. سایر نگرانی‌ها که در این قطعنامه برجسته شده شامل استفاده سیستماتیک از شکنجه و بازداشتهای خودسرانه و فقدان پروسدورهای قضایی در ایران است.