728 x 90

حزب چپ ایران: یورش به کمپ سازمان مجاهدین خلق در آلبانی و لغو گردهم‌آیی سالیانه‌ٔ را محکوم می‌کنیم

محکومیت حمله به اشرف ۳- حزب چپ ایران
محکومیت حمله به اشرف ۳- حزب چپ ایران

حزب چپ ایران

یورش به کمپ سازمان مجاهدین خلق در آلبانی

و لغو گردهم‌آیی سالیانه‌ٔ آن در پاریس را محکوم می‌کنیم

 

به‌دنبال اقدام تروریستی علیه مجاهدین خلق در پاریس، لغو گردهم‌آیی سالیانه‌ٔ این سازمان به‌مناسبت سالگرد ۳۰خرداد سال۶۰ در پاریس، صبح روز دوشنبه کمپ مجاهدین خلق در آلبانی مورد یورش وسیع پلیس این کشور قرار گرفت.

شورای ملی مقاومت طی اطلاعیه‌یی اعلام کرده است که «به درخواست فاشیسم دینی حاکم بر ایران» صبح روز دوشنبه حدود ۱۰۰۰ پلیس آلبانی در یک اقدام جنایتکارانه و سرکوبگرانه به کمپ اشرف حمله کردند، درها و کمدها و وسایل افراد این کمپ را شکسته و با گاز اشک‌آور و گاز فلفل به ساکنان یورش بردند، بسیاری از کامپیوترها را شکستند و بخشی را با خود بردند. در این حمله مجاهد خلق عبدالوهاب فرجی نژاد (علی مستشاری) جان باخته و بیش از ۱۰۰تن در اثر گاز فلفل مصدوم شده‌اند که حال برخی از آنان وخیم گزارش‌ شده‌ است و شماری هم به بیمارستان مادر ترزا در تیرانا منتقل شده‌اند.

وزارت کشور آلبانی هم مدعی شده‌است که: «سازمان مجاهدین خلق توافق سال۲۰۱۴ را نقض کرده است». و یورش به کمپ مجاهدین «با حکم دادگاه ویژه‌ٔ مبارزه با فساد و جرایم سازمان‌یافته» صورت گرفته است. دولت آلبانی هم‌چنین افزوده است که «مطابق توافق میان ما و سازمان در سال۲۰۱۴، اعضای این سازمان صرفاً به دلائل انسان‌دوستانه در کشور ما پناهنده شده بودند، اما با انجام اقدامات تروریستی و سایبری این توافق را نقض کرده‌اند».

عملیات گسترده علیه سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی تحت عنوان «مبارزه با تروریسم»، بلافاصله بعد از لغو تجمع آنها در پاریس، قبل از همه، بیانگر تغییر سیاست دولتهای غربی نسبت به این سازمان است. ظاهراً توافق بر سر استرداد اسدالله اسدی، دیپلمات تروریست جمهوری اسلامی در برابر آزادی گروگان بلژیکی رژیم، فراتر از یک معامله‌ٔ موردی بوده و با توجه به اقدامات اخیر می‌تواند شامل موارد دیگری هم باشد که فقط به سازمان مجاهدین خلق محدود نشده، کل اپوزیسیون را با عواقب ناشناخته‌ٔ معاملات پنهان با رژیم حاکم بر ایران نیز مواجه سازد.

حزب چپ ایران، حمله به کمپ سازمان مجاهدین خلق ایران در آلبانی و ممنوعیت برگزاری تجمع این سازمان در پاریس را محکوم می‌کند و نقض حقوق و آزادی‌های آنها در چهارچوب قوانین و اصول حاکم در جوامع غربی می‌داند. حمله‌ٔ شبانه به محل استقرار مجاهدین خلق و استفاده از گاز اشک‌آور علیه آنها که طبق قوانین بین‌المللی پناهنده محسوب می‌شوند، نقض کنوانسیون‌ها و معاهده‌های مصوب سازمان ملل و زیر پا گذاشتن حقوق اولیه و انسانی آنان است. ما خواهان دخالت سازمان ملل، برای قطع این نوع حملات و اعاده‌ٔ حقوق و تأمین امنیت ساکنان کمپ سازمان مجاهدین خلق ایران هستیم.

هیئت سیاسی - اجرایی حزب چپ ایران
۳۰خرداد ۱۴۰۲ - ۲۰ژوئن ۲۰۲۳

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/6f681710-72e4-4ab6-80ee-94574a289ade"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات