728 x 90

حزب سوسیال‌دموکرات در شلسویگ هولشتاین آلمان به‌اتفاق آرا خواستار قرار دادن سپاه پاسداران در لیست تروریستی شد

دلارا بورخارت، نماینده پارلمان اروپا از آلمان
دلارا بورخارت، نماینده پارلمان اروپا از آلمان

دلارا بورخارت، نماینده پارلمان اروپا از آلمان روز شنبه ۱۶بهمن در توئیتی نوشت: حزب سوسیال‌دموکرات در شلسویگ هولشتاین آلمان به‌اتفاق آرا خواستار قرار دادن تروریستهای سپاه پاسداران در لیست تروریستی شد.
کنفرانس ایالتی حزب سوسیال دمکرات SPD در ایالت شلسویگ-هولشتاین Schleswig-Holstein به‌اتفاق آرا با معترضان در ایران اعلام همبستگی کرد! و از جمله خواستار قرار دادن تروریستهای سپاه پاسداران در لیست تروریستی شد.
این شجاعت مردم ایران را نباید فراموش کرد! ما به فشار دادن ادامه می‌دهیم!
در این قطعنامه آمده است:
هیئت دولت ایالتی - همبستگی با معترضان در ایران
برای ارسال به ریاست حزب SPD، گروه پارلمانی SPD در بوندستاگ و نمایندگان SPD در پارلمان اروپا:
ما به‌عنوان نمایندگان SPD شلسویگ-هولشتاین، در همبستگی با معترضان شجاع در ایران در کنار آنها ایستاده‌ایم. پس از قتل مهسا امینی زن جوان کرد، مردان و زنان شجاع در ایران برای تعیین سرنوشت خودشان و آزادی به خیابان‌ها آمدند. آنچه که هفته‌ها به‌عنوان اعتراض به حجاب اجباری و دیکتاتوری مذهبی آغاز شد، به‌سرعت به جنبشی انقلابی علیه حاکمان جمهوری اسلامی تبدیل شد.
۴۳سال پس از تأسیس جمهوری اسلامی، مردم به خیابان‌ها می‌آیند تا علیه سرکوب زنان، علیه دولت خودسر، علیه سوء‌استفاده از انحصار دولتی در استفاده از زور، علیه مقررات نامتناسب دولتی، علیه فساد شایع و تقلب در انتخابات اعتراض کنند. هدف آنها چیزی جز پایان دادن به جمهوری اسلامی ایران و آرزوی صلح و دموکراسی نیست. آنها برای این آرمان جان خود را به خطر می‌اندازند. رژیم ایران با خشونت وحشیانه، تجاوزهای دسته جمعی، شکنجه در زندانها، محاکمه ساختگی و اعدام در ملأعام پاسخ داده است. سازمانهای حقوق‌بشر ارزیابی می‌کنند که بیش از ۷۵۰نفر در ارتباط با اعتراضات به‌قتل رسیده‌اند.
ما به‌عنوان SPD شلسویگ-هولشتاین این خشونت را محکوم می‌کنیم. همبستگی ما با معترضان باید ملموس باشد.
لذا خواستار موارد زیر هستیم:
تحقیق مستقل در مورد نقض حقوق‌بشر و پیگرد قانونی رژیم
قرار دادن سپاه پاسداران ایران در لیست تروریستی اتحادیه اروپا
گسترش فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا شامل علی خامنه‌ای، ابراهیم رئیسی، محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور و سایر مسئولان نقض حقوق بشر. مهم این است که تحریم‌ها به گونه‌ای طراحی شود که به رژیم و اعضای آن ضربه بزند و نه جامعه مدنی... ... ... .

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/51f0bfd5-23fa-4473-9d8e-7e71fab14aec"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات