728 x 90

حاجی دلیگانی عضو مجلس ارتجاع: در اعلام آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا پنهان‌کاری شده است

کرونا در ایران
کرونا در ایران

حاجی دلیگانی عضو مجلس ارتجاع به پنهان‌کاری مجرمانه رژیم آخوندی اعتراف کرد و گفت: در اعلام آمار مبتلایان و فوتی‌های ویروس کرونا پنهان‌کاری شده است، دولت می‌ترسد آمار مرگ و میر باعث ترس مردم شود.

عضو مجلس ارتجاع از اصفهان که روز با سایت حکومتی رویداد ۲۴روز ۱۷فروردین گفتگو می‌کرد گفت: یکی از مشکلاتی که از ابتدا داشتیم، عدم اطلاع‌رسانی شفاف درباره تعداد مبتلا شدگان و تعداد فوتی‌ها و مرگ و میر‌هاست. اکنون در کشور بحثهای زیادی در نحوه محاسبه آمار روزانه مبتلایان و فوتی‌ها وجود دارد. وزارت بهداشت معتقد است آمار‌های شهرستان نباید اعلام شود زیرا ممکن است باعث نگرانی و ترس مردم شود.

 

عدم اطلاع‌رسانی شفاف درباره تعداد مبتلا شدگان و تعداد فوتی‌ها

وی افزود: مردم نگران این هستند که نمی‌دانند این شرایط تا چه زمانی قرار است ادامه داشته باشد. مشکلات اقتصادی که به‌دنبال شرایط کرونا ایجاد شده، برای افراد روزمزد، کاسبان، غیرمستمری بگیران و به‌طور کلی افرادی که حقوق ماهیانه ثابت ندارند مشکلاتی را ایجاد کرده و مردم نمی‌دانند این شرایط تا کی ادامه دارد! این شرایط در اقتصاد زندگی‌شان مشکلاتی را ایجاد کرده که باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.

 

حاجی دلیگانی گفت: یکی از مشکلاتی که از ابتدا داشتیم و هنوز هم به میزانی با آن درگیر هستیم، عدم اطلاع‌رسانی شفاف درباره تعداد مبتلا شدگان و تعداد فوتی‌ها است. اکنون در کشور آمار روزانه مبتلایان و فوتی‌ها اعلام می‌شود؛ هر چند که در نحوه محاسبه آن بحث زیادی وجود دارد، اما اگر از همان ابتدا علاوه بر آمار استانها آمار هر شهرستان هم اعلام می‌شد، طبیعتاً توجه مردم بیشتر جلب می‌شد.

حاجی دلیگانی در پایان گفت: دولت معتقد است آمار‌های شهرستانها نباید اعلام شود زیرا ممکن باعث نگرانی و به نوعی ترس مردم شود، اما نکته اینجاست که اعلام آمارها باعث می‌شود مردم موضوع را جدی‌تر بگیرند و رفت و آمد‌های خود را محدودتر کنند. متأسفانه هنوز هم آمار شهرستانها اعلام نمی‌شود، این در حالی است که اعلام درست آمار و تعداد مبتلایان و فوت شدگان به خودی خود باعث رعایت بیشتر مردم می‌شود.

 

اعداد غیرواقعی، ثبت دلایل دیگر در پرونده فوتیها 

علی‌اکبر حق دوست، رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد کرونا روز ۱۴فروردین گفت: «این اعداد، اعداد واقعی مرگ نیست ممکن است بعضی‌ها تست نشدند و فوت کردند دلایل دیگری در پرونده‌شان ثبت شده. می‌پذیریم که ما همه این مرگهایمان را نتوانسته باشیم ثبت کنیم. قسم روی تعداد نمی‌توانیم بخوریم».

 

دروغ و دجالگری در گزارش روزانه وزارت بهداشت رژیم

وزارت بهداشت رژیم با دروغ و دجالگری در گزارش روزانه خود آمار قربانیان را به کسانی که در بیمارستانها فوت کرده و تست آنها مثبت بوده است، منحصر می‌کند و انبوه کسانی را که در خارج از بیمارستانها به‌خصوص در روستاها درگذشته‌اند و انبوه کسانی را که تست کرونا نشده‌اند در نظر نمی‌گیرد. برای بسیاری از درگذشتگان جواز دفن تحت عنوان بیماری حاد تنفسی صادر شده که اسم مستعار بیماری کرونا است. فاکتها و گزارشهای وحشتناکی از قم می‌رسد که حاکی از جان باختن چندین هزار نفر است. این گزارشها در دست بررسی و تحقیق بیشتر است.(بخشی از اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت - ۱۷فروردین۹۹)

 

هیچ استانی در وضعیت سفید از نظر ابتلا به کرونا نیست

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم روز ۱۶فروردین استانهای آذربایجان شرقی، فارس، مازندران، اصفهان و خراستان رضوی را در وضعیت قرمز اعلام کرد. امروز نیز گفت تهران در وضعیت قرمز است و افزود: «هیچ استانی در وضعیت سفید از نظر ابتلا به کرونا نیست». محمود نوری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد روز ۱۶فروردین «از افزایش بیماران بدحال در روزهای اخیر خبر داد» و گفت: «۹۷نفر آنها در آی.سی.یو بستری می‌باشند». مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هم از مبتلا شدن ۹۰تن از کادر پزشکی آذربایجان شرقی به کرونا خبر داد.

 

مجاهدین خلق می‌گوید آمار واقعی حدود ۱۵هزار نفر است

فاکس نیوز ۱۵فروردین گزارش داد: در خاورمیانه رژیم ایران بیشترین آمار متبلایان به ویروس کرونا را دارد. آمار رسمی حکومت تقریباً ۳هزار نفر است،

اما مجاهدین خلق می‌گوید آمار واقعی حدود ۱۵هزار نفر است و اکنون در سراسر کشور اعتراضات ضدحکومتی در جریان است. آنها هم‌چنین می‌گویند تعداد زیادی از فرماندهان، قانونگذاران و آخوندهای رژیم نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

 

ثبت بیماران کرونایی تحت عنوان سکته قلبی یا مغزی

 شیرانی خراسانی، یکی از اعضای مجلس ارتجاع:‌ «یک بیماری ویروسی شیوع پیدا کرده است که اسم خارجی‌اش «کرونا ویروس» یا «کووید ۱۹» است و در داخل هم نامش «بیماری حاد تنفسی» می‌شود، بعد می‌آیند می‌گویند که مثلاً در خراسان ۴۰۰نفر بر اثر بیماری حاد تنفسی و ۵۰نفر بر اثر کرونا جان خودشان را از دست داده‌اند».(خبرگزاری ایلنا ۸فروردین ۹۹)

در بسیاری گزارشها، ثبت بیماران کرونایی تحت عنوان سکته قلبی یا مغزی یا دیگر بیماریهای مشابه مانند ذات‌الریه، لاپوشانی شده است.