728 x 90

جوزپ بورل: بررسی اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران توسط اتحادیه اروپا

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

جوزپ بورل؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ روز سه‌شنبه ۱۲مهر در سخنان خود در پارلمان اروپا ضمن محکوم کردن سرکوب اعتراضات در ایران خبر از بررسی اعمال تحریم‌های جدید علیه رژیم ایران توسط اتحادیه اروپا به‌دلیل سرکوب و کشتار معترضان در ایران داد.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اعتراضات گسترده در ایران گفت: «این‌که شمار بسیاری از مردم در جریان اعتراضات توسط حکومت ایران، سرکوب شده و دهها نفر نیز کشته شده‌اند نه یک نظر، بلکه یک واقعیت است.
جوزپ بورل در ادامه با اشاره به ارگانهای سرکوب در ایران و بیان این‌که در پارلمان اروپا شنیدن نام «پلیس امنیت اخلاقی» عجیب است اضافه کرد: «واقعیت این است که مهسا امینی به دلیل حجاب توسط همین پلیس بازداشت و پس از تحمل بدرفتاری به بیمارستان منتقل شد و در نهایت درگذشت».

 

به گزارش لوموند کاترین کولونا وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه ۱۲مهر در جلسه پارلمان فرانسه گفت: «واکنش فرانسه در قلب اتحادیه اروپا هدف قرار دادن مقام‌هایی است که در سرکوب اعتراضات نقش مهمی دارند. اتحادیه اروپا در حال بررسی وضع تحریم‌هایی نظیر ممنوعیت سفر و مسدود کردن دارایی این افراد است».

خانم کولونا با انتقاد از مقامات تهران که به‌گفته او، از یک‌سو سرکوب می‌کنند و از سوی دیگر بسیاری از فرزندان خود را برای زندگی در غرب می‌فرستند گفت: تحریم‌های پیشنهادی شامل مجموعه داراییها و حق سفر آنها است.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/5d007b64-4e37-445c-93ef-644e1eebd6ff"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات