728 x 90

جوزف بورل: ادامه تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه رژیم بشار اسد

جوزف بورل
جوزف بورل

اتحادیه اروپا با توجه به ادامه جنایات رژیم اسد علیه مردم سوریه و رد راه‌حل سیاسی در این کشور مطابق با قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، موضع خود را علیه بشار اسد و رژیم او در سوریه تکرار کرد. این در حالیست که رژیم اسد با صدور تصمیمات «تو خالی» تلاش می‌کند بر جنایات خود سرپوش بگذارد و چهره خود را نزد جامعه بین‌المللی بزک کند.
سایت اورینت روز۱۸ اردیبهشت به‌نقل ازجوزف بورل، نماینده عالی سیاست خارجی و امنیتی اتحادیه اروپا نوشت، اتحادیه اروپا هم‌چنان به سه خط قرمز خود که شامل عدم مشارکت در بازسازی سوریه، عدم لغو تحریم‌ها، و عدم برقراری روابط دیپلماتیک کامل با اسد تا زمان انتقال سیاسی واقعی و فراگیر بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد به به‌صورت جدی محقق شود، پایبند است.


بورل در ادامه افزود، مواضع سیاسی اتحادیه اروپا تغییر نکرده است، زیرا رفتار رژیم اسد تغییر نکرده است. اتحادیه اروپا روابط دیپلماتیک کامل با سوریه را از سر نخواهد گرفت و ما کار بازسازی را تا انجام انتقال سیاسی همه‌جانبه و واقعی بر اساس قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت سازمان ملل متحد شروع نخواهیم کرد. هم‌چنین تا زمانی که هیچ پیشرفتی در اجرای قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل در مورد سوریه حاصل نشده است، اتحادیه اروپا سیستم تحریم‌ها را به‌عنوان ابزاری اضافی برای اعمال فشار بر رژیم سوریه برای تغییر رفتار آن باقی خواهد گذاشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d9edd8cd-6fc4-4439-a11c-5af9522e48a5"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات