728 x 90

جودی اسگرو: شورای ملی مقاومت بیش از ۴۰سال است که علیه این رژیم وحشی و برای آزادی ایران ایستاده و مبارزه می‌کند

جودی اسگرو نماینده پارلمان کانادا
جودی اسگرو نماینده پارلمان کانادا

اجلاس پارلمان کانادا

سخنرانی نماینده پارلمان خانم جودی اسگرو:

شورای ملی مقاومت بیش از ۴۰سال است که علیه این رژیم وحشی

و برای آزادی ایران ایستاده و مبارزه می‌کند

مردم ایران از طریق شعارهای خود

به صراحت اعلام کرده‌اند که همه اشکال دیکتاتوری

اعم از شاه مخلوع یا رژیم تئوکراتیک کنونی را رد می‌کنند

صدها تن از اعضای کنگره و سناتورهای آمریکا

از طرح ۱۰ماده‌یی شورای ملی مقاومت حمایت کردند

 

جودی اسگرو نماینده پارلمان کانادا ۸فروردین ۱۴۰۲طی سخنانی در اجلاس پارلمان این کشور گفت: همه ما در مقابل رژیم مخوف ملاها و در کنار مردم ایران که برای آزادی خود می‌جنگند، خصوصاً زنان و دانش‌آموزان و دانشجویان، ایستاده‌ایم. دولت کانادا رژیم ایران را به‌خاطر تروریسم و نقض سیستماتیک و فاحش حقوق‌بشر لیست‌گذاری کرده است.

دولت در ماه مه گذشته لایحه S۸ را به مجلس سنا ارائه کرد تا تغییراتی در قانون حفاظت از پناهندگان مهاجرت ایجاد کند. این قانون به مقامات کانادایی اختیار می‌دهد که از صدور روادید برای هر مقام رژیم ایران و هم‌چنین افراد و گروه‌هایی که در آینده تحریم می‌شوند، امتناع کنند. این یک گام دیگر به جلو برای این است که تلاش می‌کنیم به سرنگونی رژیم در نهایت کمک کنیم که به اعتقاد من باید هدف همه باشد.

من و چند تن از همکارانم از احزاب دیگر سال گذشته در نشستی با نمایندگان شورای ملی مقاومت ایران شرکت کردیم و در مورد دموکراسی و تلاش آنها برای آزادی مردم ایران صحبت کردیم. این شورا بیش از ۴۰سال است که علیه این رژیم وحشی و برای آزادی ایستاده و مبارزه می‌کند. خواست مردم ایران داشتن یک ایران آزاد و دموکراتیک مبتنی بر جدایی دین و دولت است. این چیزی است که مردم می‌خواهند. این چیزی است که شورای ملی مقاومت می‌خواهد. این چیزی است که کنگره آمریکا می‌خواهد. آنها اخیراً قطعنامه ۱۰۰ را ارائه کردند. صدها تن از اعضای کنگره و سناتورهای حامی طرح ۱۰ ماده‌یی که توسط شورای ملی مقاومت ارائه شده بود، از این قطعنامه حمایت کردند. هدف داشتن یک ایران آزاد و دموکراتیک است. این چیزی است که همه ما می خواهیم ببینیم و به وحشیگری رژیم ایران پایان دهیم.

نماینده پارلمان کانادا خانم جودی اسگرو در ادامه سخنان خود گفت: ما در همبستگی با مردم ایران و آرزوی آنها برای یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت و دموکراتیک که در آن هیچ فردی، صرف‌نظر از اعتقادات مذهبی، هیچ امتیازی نسبت به دیگران نداشته باشد، ایستاده‌ایم.

مردم ایران از طریق شعارهای خود، همان‌طور که شب‌ها در اخبار شبانه شنیده‌ایم، به صراحت اعلام کرده‌اند که همه اشکال دیکتاتوری را اعم از شاه مخلوع یا رژیم تئوکراتیک کنونی رد می‌کنند و بنابراین هر گونه ارتباطی را با هر یک از آنها را رد می‌کنند. من فکر می‌کنم هدف اینجا برای همه ما دیدن یک ایران آزاد و دموکراتیک است. و ما امروز در اینجا در این بحث به‌دنبال راه‌های دیگری برای تقویت نوع تحریم‌ها هستیم. اما من فکر می‌کنم همه اینها باعث می‌شود که آنها در لیست تروریسم قرار بگیرند، بله، من از آن حمایت می‌کنم. من از این‌که [سپاه پاسداران] را در فهرست سازمانهای تروریستی قرار دهند، حمایت می‌کنم. اما من فکر می‌کنم ما باید بیشتر از این کار کنیم. و من فکر می‌کنم ما باید صداهای بیشتری در بیرون داشته باشیم که از ایران آزاد و دموکراتیک حمایت کنند و برای آن مبارزه کنند. این باید هدف همه ما باشد. و هر کاری که همه ما به‌عنوان نمایندگان مجلس می‌توانیم انجام دهیم تا از طریق ارتباطات خودمان با یکدیگر و ورود به جامعه، آن را پیش ببریم، و این به نظر من بسیار مهم است.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d28747b0-c6fa-465d-9e76-1f9713df3d05"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات